خانه / آذربایجان / محرومیت دانش‌آموزان روستای بابانظر تکاب از اینترنت در کنار بزرگترین معادن طلا و مس خاورمیانه

محرومیت دانش‌آموزان روستای بابانظر تکاب از اینترنت در کنار بزرگترین معادن طلا و مس خاورمیانه

اؤیرنجى : در حالیکه روستای بابانظر شهرستان تیکان تپه (تکاب) آزربایجان در مجاورت معادن طلای زرشوران و آغ دره و معدن سرب و روی انگوران قرار دارد، دانش آموزان این روستا از داشتن اینترنت محروم هستند.

روستای بابانظر ۱۶۰ خانوار دارد و صدها دانش‌آموز آزربایجانی این روستا به اینترنت دسترسی ندارد. این دانش آموزان برای شرکت در کلاسهای مجازی، مجبورند در این شرایط سرد و سخت منطقه، با طی مسافتی طولانی، از کوههای بلند بالا بروند تا بتوانند به اینترنت وصل شوند.

اهالی روستا می گویند: «با وجود پیگیری‌هایی که طی دو سال انجام داده‌اند و با توجه به شیوع کرونا و نحوه آموزش دانش‌آموزان در شبکه‌های اجتماعی و شبکه‌ آموزشی شاد، این روستا به اینترنت دسترسی ندارد و هیچ مسئولی رسیدگی نمی‌کند.»

معادن زره شوران و آغ دره به عنوان بزرگترین معادن طلای خاورمیانه و معدن انگوران به عنوان بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه در این منطقه قرار دارد و ۸۰ معدن سنگ در شهرستان تیکان تپه وجود دارد.

مالکیت این معادن توسط مسئولان تورک ستیز ایران به فارس ها واگذار شده و با انتقال خام مواد معدنی به مرکز کشور، مالیات و سود حاصل از این معادن نیز به جیب مردم شهرهای اصفهان، کرمان، یزد و تهران منتقل می شود و این معادن عملا سودی برای اهالی تورک منطقه ندارد و مردم منطقه از کمترین امکانات ابتدایی مانند اینترنت، آب آشامیدنی و راه ارتباطی مناسب نیز محروم هستند.

بیشتر بخوانید

سه ایرانی به اتهام حمل مواد مخدر در معده و روده در دیاربکر ترکیه دستگیر شدند

اؤیرنجی : در راستای شاهکارهای ایرانیان در کشورهایی مه به آنها سفر می کنند اینبار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *