پنج شنبه - ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
خانه / آذربایجان / محمد ابراهیم جودت ؛ فعال آزربایجانی به جرم استقبال از تیم قهرمان تراختور به حبس ،جریمه و شلاق محکوم گردید!

محمد ابراهیم جودت ؛ فعال آزربایجانی به جرم استقبال از تیم قهرمان تراختور به حبس ،جریمه و شلاق محکوم گردید!

اؤیرنجى : محمد ابراهیم جودت  نوجه ده ،یکی از هواداران میلیونی تراختور و فعال ملی آزربایجانی که پس از قهرمانی تیم محبوبش  در فرودگاه تبریز جهت استقبال از کاروان تیم حضور یافته بود توسط مامورین امنیتی شوونیسم فارس بازداشت و با قرار وثیقه موقتا آزاد شده بود از سوی شعبه سوم بیدادگاه عمومی بخش خسروشاه شهرستان تبریز به حبس، جریمه نقدی و شلاق محکوم شد.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از گفته های فعالین حقوق بشری آزربایجان جنوبی و به استناد از تصویر حکم صادره از سوی بیدادگاه که این فعالین در اختیار گروه خبری جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی قرار داده اند ؛ محمد ابراهیم (حامد) جودت اهل روستای نوجه‌ده (تبریز ) که روز جمعه ۱۴ شهریور ماخ ۱۳۹۹ هنگام استقبال از اردوی تیم تراختور آزربایجان قهرمان جام حذفی در فرودگاه تبریز دستگیر  و باقرار ۳۶۰ میلیون تومانی وثیقه آزاد شده بود، توسط شعبه سوم بیدادگاه عمومی بخش خسروشاه به ریاست دادرس میلاد تقی‌زاده،به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۶ ماه حبس تعزیری و ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم کرده است.

آقای جودت‌ نوجه‌ده همچنین از بابت اتهام «اجتماع و اغتشاش در انظار عمومی» نیز به تحمل ۶۳ ضربه شلاق محکوم شده است.

در دادنامه ارسال شده به آقای جودت ‌نوجه‌ده آمده است که این محکومیت صادره قطعی می‌باشد و قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم تجدید نظر استان نمی باشد.

خاطر نشان می سازیم که ؛ پس از پیروزی تیم تراختور آزربایجان مقابل استقلال تهران و کسب قهرمانی جام حذفی در اکثر شهرهای آزربایجان جنوبی مراسم شادی برگزار شده بود که در برخی از شهرها برخورد مامورین امنیتی و انتظامی با تجمع کنندگان گزارش گردیده است.

در فیلم هایی که از این تجمعات منتشر شده،طرفداران شعارهایی همچون”آزربایجان تالاندی،میلت آییل آماندی”،”آزربایجان وار اولسون،زندانی لر آزاد اولسون”،”آزربایجان وار اولسون،لسانی آزاد اولسون”و…سر داده اند.

بیشتر بخوانید

شمار قربانیان زلزله در ترکیه به ۲۹۲۱ نفر رسید

اؤیرنجی: رئیس سازمان مدیریت حوادث غیرمترقبه ترکیه اعلام کرد شمار جان‌باختگان زلزله قهرمان‌ماراش به ۲۹۲۱ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *