جمعه - ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
خانه / اخبار / محمد گونئیلی ؛ بیدادگاه تجدیدنظر حکم شش ماه حبس وکیل و فعال ملی آزربایجانی را تائید نمود!

محمد گونئیلی ؛ بیدادگاه تجدیدنظر حکم شش ماه حبس وکیل و فعال ملی آزربایجانی را تائید نمود!

اؤیرنجى : بیدادگاه تجدید نظر شوونیسم فارس حکم وکیل و فعال حرکت ملی آزربایجان جنوبی “محمد گونیلی” را عینا تائید و وی را به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

دیروز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه ۹۸؛ دادنامه وکیل و فعال حرکت ملی آزربایجان محمد گونیلی توسط شعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر استان آزربایجان شرقی به صورت کتبی و حضوری به وی و وکیل ایشان ابلاغ شد.

طبق این دادنامه رای بیدادگاه بدوی عینا تائید شده و این فعال به شش ماه حبس تعزیری از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق انتشار اکاذیب و مطالب قوم گرایانه در فضای مجازی» محکوم گردیده است.

جلسه رسیدگی به این اتهام آقای گونیلی در بیدادگاه تجدیدنظر استان آزربایجان شرقی و به ریاست و مستشاری قاضی دولت آبادی در تاریخ ۲۴ بهمن ماه ۹۸ برگزار شده بود.

پیش از این روز سه شنبه ۲۶ آذر ماه سال ۹۸ جلسه بیدادگاه رسیدگی به اتهامات آقای گونیلی در شعبه دوم بیدادگاه انقلاب تبریز برگزار و علاوه بر ابلاغ شفاهی دادنامه ظاهرا در تاریخ چهارشنبه ۴ دی ماه رونوشتی از دادنامه تهیه، بدون آن که به آقای گونیلی و وکلای ایشان ابلاغ شود در اختیار بیدادگاه تجدیدنظر گذاشته می شود تا بر اساس آن به اتهام وارده رسیدگی و رای صادر کند.

اتهامات مطروحه علیه آقای گونیلی در متن کیفرخواست صادره «اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه های معاند نظام و انتشار اکاذیب علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی در فضای مجازی» به استناد ماده ۵۰۰ و ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی و اقدام علیه امنیت ملی به وسیله «در اختیار گذاشتن اطلاعات طبقه بندی شده به افراد فاقد صلاحیت با پوشش مامورین دولتی» به استاد ماده ۵۰۵ قانون مجازات اسلامی، و همچنین «جاسوسی به نفع دول مورد خصم و بر علیه جمهوری اسلامی ایران» به استاد ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی عنوان شده بود که در جلسه سوم بیدادگاه قاضی با استناد به ماده ۲۸۰ آئین دادرسی کیفری که طبق آن دادگاه می‌تواند در جریان رسیدگی به پرونده عنوان اتهامی را تغییر دهد و بر همین اساس یکی از اتهامات آقای گونیلی از جاسوسی به نفع کشورهای متخاصم به ارتباط و همکاری با دول مورد خصم تغییر عنوان پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی ؛ کرونا به ۲۰۵ کشور و قلمرو جهان رسیده است! 

اؤیرنجى : تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، روز چهارشنبه در مورد افزایش سرعت شیوع …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *