خانه / اخبار / محمد گونیلی ؛ جلسه بیدادگاه تجدیدنظر وکیل و فعال ملی آزربایجانی برگزار گردید + تصویر

محمد گونیلی ؛ جلسه بیدادگاه تجدیدنظر وکیل و فعال ملی آزربایجانی برگزار گردید + تصویر

اؤیرنجى : جلسه بیدادگاه تجدید وکیل و فعال حرکت ملی آزربایجان محمد گونیلی در خصوص اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق انتشار اکاذیب و مطالب قوم گرایانه در فضای مجازی برگزار شد.

جلسه بیدادگاه تجدید نظر وکیل و فعال تورک آزربایجانی محمد گونیلی صبح روز جاری برگزار شد. وی در مرحله بدوی توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

بر اساس ابلاغیه که به دست آقای گونیلی رسیده است، جلسه بیدادگاه صبح روز پنجشنبه ۲۴ بهمن در شعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر استان آزربایجان شرقی به ریاست و مستشاری قاضی دولت آبادی در خصوص اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق انتشار اکاذیب و مطالب قوم گرایانه در فضای مجازی برگزار شد.

گفته می شود در این جلسه بیدادگاه که با حضور محمد گونیلی و وکیل وی برگزار شده بود نمایندگانی از دادستانی نیز در این جلسه حضور داشتند

در خلال این جلسه آقای گونیلی با ساختگی و واهی عنوان کردن اتهام انتسابی تمامی فعالیت‌های خود را در چهار چوب مقرارات ایران دانست و خواستار حفظ استقلال دادگاه و عدم تاثیر پذیری از پرونده‌ سازها توسط ارگان‌های امنیتی سپاه و در نهایت صدور رای منصفانه از سوی دادگاه شد. و وکیل ایشان نیز آخرین دفاعیات خود را به صورت کتبی تقدیم دادگاه کرد.

گفتی است که در خصوص اتهامات دیگر آقای گونیلی مبنی بر “در اختیار گذاشتن اطلاعات محرمانه به افراد فاقد صلاحیت با پوشش مامورین دولت” و “ارتباط و همکاری با دول مورد خصم بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی” کماکان در شعبه دوم دادگاه انقلاب شهرستان تبریز در حال رسیدگی می باشد

لازم به یادآوری است در تاریخ ۳ بهمن ماه سال گذشته آقای محمد گونیلی که در حال تحقیق درباره پرونده قتل خانم زهرا نوید پور به منظور بر عهده گرفتن پرونده ایشان بودند و در پی تماس شخصی با هویت نامعلوم به منظور دریافت اطلاعاتی در این خصوص راهی ملکان می شود و در تاریخ ۴ بهمن ماه همان سال توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت می شود. همچنین بعد از دستگیری و بازداشت این فعال حرکت ملی با حکم قضایی کانون وکلای مرکز اطلاعات آقای گونیلی را از لیست خود حذف و پروانه وکالت ایشان را باطل کرده است

لازم به اشاره است این فعال حرکت ملی بعد از تحمل بیش از۱۱ ماه بازداشت و انواع شکنجه جسمی و روانی در تاریخ شنبه ۲۵ آبان ماه سال ۹۸ با قرار وثیقه سنگین ۸۵۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شده است.

بیشتر بخوانید

مخترع آزربایجانی اهل سولدوز ،خودرویی با سوخت آبی را به حرکت در آورد!

اؤیرنجى : دکتر عباس بوستانچی” مخترع و مبتکر آذربایجانی اهل محمدیار سولدوز که اکنون ساکن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *