خانه / آذربایجان / محکومیت حمله ارمنستان اشغالگر به اراضی آزربایجان شمالی توسط مجلس و احزاب ترکیه

محکومیت حمله ارمنستان اشغالگر به اراضی آزربایجان شمالی توسط مجلس و احزاب ترکیه

اؤیرنجى : احزاب سیاسی در مجلس تورکیه طی بیانیه‌ای مشترک، حمله ارمنستان به آزربایجان را محکوم کردند.

حزب عدالت و توسعه، حزب جمهوری‌خواه خلق، حزب حرکت ملی و حزب نیک تورکیه با انتشار بیانیه مشترکی حمله ارمنستان به جمهوری آزربایجان را محکوم کردند.
در بیانیه مذکور که در مجلس تورکیه قرائت شد چنین آمده است:

«حمله ارتش ارمنستان در ۱۲ ژوئیه به مواضع آزربایجان در منطقه تووز را به شدت محکوم می کنیم. ارمنستان در مسیر اشتباهی قرار دارد.

این حملات نمونه‌ای جدید از رویکرد تهاجمی ارمنستان است. این کشور سالهاست اراضی آزربایجان در منطقه قاراباغ کوهستانی ونواحی اطراف آن را اشغال کرده است. این بزرگترین مانع در راستای برقراری صلح و ثبات دائمی در قفقاز جنوبی است.

از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم تا نسبت به این رفتار ارمنستان که حقوق و قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند واکنش لازم را نشان دهد.

ما حمایت خود را از حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه قاراباغ کوهستانی در چارچوب مرزهای بین‌المللی و به رسمیت شناخته شده آ‌ربایجان تکرار می‌کنیم.

ارمنستان باید از تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل و سازمان امنیت و همکاری اروپا پیروی و از بخش‌های اشغالی آزربایجان، خارج شود.

تورکیه که همیشه طرفدار صلح و ثبات است با تمام قوا و امکانات در کنار آزربایجان که در تلاش برای بازگرداندن تمامیت ارضی خود است، خواهد ایستاد.

شهادت سربازان آزربایجانی‌مان را به ملت و دولت دوست و برادر آزربایجان تسلیت گفته و برای مجروحین شفای عاجل می‌طلبیم

همچنین احزاب ترکیه اعم از حزب حاکم و احزاب مخالف، در یک بیانیه مشترک حمایت خود را از جمهوری آزربایجان اعلام داشته و خشونت طلبی‌های ارمنستان را محکوم کردند.

این اتفاق از جمله اتفاقات نادری است که همه احزاب مختلف حاضر در مجلس ملی ترکیه با هم روی  یک موضوع به توافق رسیده و بیانیه مشترک صادر می کنند.

بیشتر بخوانید

دو ماه بی خبری از سرنوشت خانواده آزربایجانی بازداشت شده در اعتراضات تبریز!

اؤیرنجی : علیرغم گذشت ۵۵ روز از بازداشت شدن امید هاشم پور، امیر هاشم پور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *