سه شنبه - ۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / مخالفان مادرو و طرفداران گوایدو ؛ در بیش از ۳۰۰شهر ونزوئلا تظاهرات برگزار کردند!

مخالفان مادرو و طرفداران گوایدو ؛ در بیش از ۳۰۰شهر ونزوئلا تظاهرات برگزار کردند!

اؤیرنجى : مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا به دعوت خوان گوایدو، رئیس مجلس ملی پاسخ مثبت دادند و در “بیش از ۳۰۰ شهر” کشور با اعتراض به قطع مکرر آب و برق خواستار برکناری رئیس‌جمهور شدند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از خبرگزاری آلمان ؛ خوان گوایدو، رهبر مخالفان که خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خوانده روز شنبه در تظاهرات اعتراضی در کاراکاس، پایتخت این کشور گفت: «ما نه تنها خواستار آب و برقیم، بلکه دموکراسی و آینده هم می‌خواهیم.»

او ادامه داد، نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا تنها با کمک گرو‌ه‌های شبه‌نظامی مسلح بر سر قدرت مانده و باید کناره‌‌گیری کند. گوایدو تأکید کرد که بیش از ۹۰ درصد از جمعیت این کشور خواهان تغییر دولت‌اند.

گوایدو دولت کوبا را متهم کرد که با کمک ارتش ونزوئلا می‌خواهد، بقای مادورو را تضمین کند. گوایدو گفت، کوبا در آینده دیگر هیچ نفتی از ونزوئلا دریافت نخواهد کرد.

گوایدو از هواداران خود خواست، در روزهای آینده پرشمارتر به خیابان‌‌ها بیایند. او همچنین اعلام کرد، به منظور بررسی راه‌های برون‌رفت از بحران ‌سیاسی و اجتماعی که بیش از دو ماه است کشور را فلج کرده کنفرانسی بین‌المللی در ونزوئلا برپا خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید

جغرافیای زبانی تورکان یکی از بی‌نظیرترین و پهناورترین ها در جهان

تورکان از دیرباز تا کنون دارای تمدنی عظیم بوده‌اند به طوری که امروره پس از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *