خانه / آذربایجان / مدارس کانکسی، غیر استاندارد و غیربهداشتی ورزقان آزربایجان جنوبی با وجود سرمایه عظیم منطقه!

مدارس کانکسی، غیر استاندارد و غیربهداشتی ورزقان آزربایجان جنوبی با وجود سرمایه عظیم منطقه!

اؤیرنجى : مدرسه کانکسی روستای کلم که در ۶ کیلومتری و شمال غربی معدن سونگون قراردارد نمونه ای از تبعیض اعمال شده توسط رژیم ایران و محروم نگه داشتن آزربایجان جنوبی است.در شهرستان ورزقان بیش از ۱۶ مدرسه کانکسی وجود دارد، بیشتر این مدارس کانکسی در اطراف معدن سونگون با درآمدهای میلیارد دلاری قرار دارد.

به دلیل عدم وجود گاز در بیشتر روستاهای اطراف معدن سونگون ادامه تحصیل برای دانش‌آموزان در این مدارس کانکسی به شدت سخت است، چرا که این منطقه در زمستان به شدت سرد می‌باشد.

مدرسه کانکسی روستای کلم در اندازه ۵×۳ می‌باشد. این روستا بیش از ۱۵ دانش آموز دارد که در صورت تحصیل در ایام کرونایی در این مدارس کانکسی سلامتی آنها به دلیل عدم فضای کافی تهدید خواهد شد و از طرف دیگر به دلیل عدم آنتن‌دهی اینترنت در این روستاها دانش‌آموزان توانایی استفاده از برنامه شاد را ندارد.

از درآمدهای میلیارد دلاری معدن سونگون که در کنار این روستاها قرار دارد، کوچکترین سهمی صرف امکانات اولیه مردم مظلوم و دانش‌آموزان این روستاها نشده است. اگر یک تن کنسانتره از۳۰۰هزار تن کنسانتره مس تولید شده در این معدن صرف دانش‌آموزان این روستاها می‌گردید، شاهد چنین صحنه‌های دردآوری نمی‌بودیم.

بیشتر بخوانید

الکسی ناوالنی منتقد پوتین هنگام ورود به مسکو بازداشت گردید!

اؤیرنجى : پلیس روسیه، روز یکشنبه ۲۸ دی‌ماه ۹۹ الکسی ناوالنی، منتقد برجسته کرملین را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *