سه شنبه - ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
خانه / آذربایجان / مسئولین برای دیده شدن نمای ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه اورمیه ۴۰۰ درخت را قطع نمودند!

مسئولین برای دیده شدن نمای ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه اورمیه ۴۰۰ درخت را قطع نمودند!

اؤیرنجى : مسئولین دانشگاه اورمیه با سوء استفاده از بحران کرونا و تعطیلی دانشگاه، برای دیده شدن ساختمان ستاد مرکزی این دانشگاه بیش از ۴۰۰ درخت حیاط دانشگاه اورمو را قطع کردند.

کانال تلگرامی دانشگاه اورمو با اعلام این خبر نوشت: اینروزها وقتی از سر در دانشگاه اورمو وارد دانشگاه میشوی ساختمان نقره ای رنگ ستاد مرکزی به چشم می خورد که پیش از این پشت درختان پرشمار محوطه محصور بود.

این کانال افزود: بررسی عکس های ماهواره ای این نقطه نشان میدهد که حدود ۴۰۰ درخت فقط از این ناحیه قطع شده است. در حالی که طبق گزارش دانشجویان درختان دیگری هم از دانشکده های علوم، کشاورزی، دامپزشکی ، ادبیات و محوطه ی کتابخانه ی مرکزی دانشگاه بریده شده اند.
پس از اعتراضات صورت گرفته، «روابط عمومی دانشگاه اورمو» با صدور بیانیه ای در صدد توجیه قطع درختان برآمد و ادعا کرد تنها «بخشی از بیشه درختان تبریزی واقع در حدفاصل کتابخانه مرکزی و دانشکده فنی را به مزرعه درختان کم آب بر و گیاهان دارویی تبدیل نموده است.»

روابط عمومی دانشگاه اورمو همچنان ادعا کرد «درختان تبریزی اصولا برای فروش کاشته شده و بعد از رشد مناسب به عنوان چوب بفروش می رسند. این درختان به آب کافی نیاز داشته در غیر آن صورت رشد خوب نکرده و دچار آفت می شوند. مطابق نظر متخصصین گیاهپزشکی و کشاورزی دانشگاه اورمو که مشاوران فضای سبز شهری هستند، درختان یاد شده دچار بیماری بوده و بیماری آن ها درختان دیگر را تهدید می کرد.»

این توجیهات در حالی صورت می گیرد که به نوشته کانال تلگرامی دانشگاه اورمو، مسئولان تنها درختان تبریزی دانشگاه اورمو را قطع نکرده اند بلکه درختان کاج و سایر درختان هم توسط مسئولان قتل عام شده اند.

همچنین بر خلاف گفته مسئولان، علاوه بر درختان دانشکده فنی، درختان در دانشکده های ادبیات، کشاورزی، علوم، دامپزشکی و محوطه ی کتابخانه ی مرکزی هم قطع شده اند.

آزربایجان از کمبود شدید فضای سبز رنج می برد با این حال در نتیجه بی تدبیری و سودجویی نهادهای حکومت ایران، قلع و قمع درختان آذربایجان همچنان ادامه دارد.

قبل از قطع درختان

بعد از قطع درختان

قطع بیش از ۴۰۰ درخت دانشگاه اورمیه

 

بیشتر بخوانید

تعطیلی اصناف غیرضروری بازار تبریز با شروع موج چهارم کرونا!

اؤیرنجى : با شروع موج چهارم و افزایش بی‌سابقه آمار همه‌گیری بیماری کرونا، برای مقابله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *