خانه / گزارش / مسابقات جهانی والیبال و طرح خنثی سازی شعارهای ملی در اردبیل!

مسابقات جهانی والیبال و طرح خنثی سازی شعارهای ملی در اردبیل!

با شروع مسابقات جهانی والیبال فعالین مدنی همگام با مردم غیور آزربایجان غربی در استادیوم الغدیر اورمیه شعارهای زیبای ملی از جمله “آزربایجان وار اولسون,ایسته مه ین کور اولسون” و شعارهایی در راستای مطالبات ملی آزربایجان سر دادند.

همزمان با سردادن شعارهای ملی در استادیوم الغدیر رسانه های پانفارس و رسانه ای حکومتی شروع به داد و بیداد نموده و نارضایتی خود را از شعارهای ملی اعلام نمودند.

در این بین معاون فرهنگی وزیر ورزش که به اردبیل سفر کرده و با مقامات استان تشکیل جلسه داده بود اعلام کرد که شعارهای سالن الغدیر اورمیه نباید در اردبیل تکرار شود.

ادامه مسابقات والیبال بعد از اورمیه به میزبانی اردبیل برگزار خواهد شد و این بهترین فرصت ممکن برای امنیتی هاست که به زعم خود از فعالین مدنی اردبیل انتقام گرفته و در صدد ضعیف جلوه دادن اندیشه ملی در شهر اردبیل برآیند.

همانطور که میدانیم مدتی است که فعالین مدنی اردبیلی را با احکام سنگین مواجه میسازند تا در نظر خود از گسترش روزافزون میللتچیلیک در بین عموم مردم کاسته و بقیه فعالین را وادار به انفعال نموده و به دلسردی و ناامیدی سوق دهند.

امنیتی های استان اردبیل با کنترل خرید و فروش بلیط مسابقات و اختصاص آن به خانواده شهدا و جانبازان و خودی ها و بگیر و ببندهای بیرون از سالن فعالین مدنی اردبیلی, سعی در کنترل شعارها داشته و می خواهند شعارهای فارسی در استادیوم رضازاده سردهند تا جوی کاملا متفاوت با جو اورمیه به خورد فعالین مدنی سایر شهرها بدهند و اینگونه القا کنند که تفکرات ملی در اردبیل ضعیف بوده و مردم اردبیل با دیگر شهرهای آزربایجان همراستا نیستند.

غافل از آنکه تاریخ شهر اردبیل نشان داده که همیشه همانند دیگر شهرهای آزربایجان در کنار تبریز و دوشادوش ملت قهرمان آزربایجان تا رسیدن به اهداف غایی ملت آزربایجان از پای نخواهند نشست.

اما دست اندرکاران این پروژه شوم باید نیک آگاه باشند که دستگیری ها و احکام سنگین صادر شده علیه فعالین شهر اردبیل نمی تواند مانع طرح مطالبات ملی در این شهر گردد.

اکنون نیز توصیه ما به طراحان نقشه های کودکانه چنین است که خوشحال و سرمست از نقشه خود نباشید,چون در صورت ندادن بلیط به فعالین مدنی و کارهایی از این قبیل, در پشت درهای استادیوم شعارهای ملی را سرخواهیم…

انتخاب با شماست….‏

 

بیشتر بخوانید

توهین به ملیتها و اقلیت های مذهبی در ایران جرم شد!

اؤیرنجى : دبیر فراکسیون اهل سنت مجلس با اشاره به تایید جرم انگاری توهین به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *