دوشنبه - ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
خبر فوری
خانه / آذربایجان / مسیر برادری ؛ پیمایش حدفاصل اردبیل – آستارا با شعار بیز بیریک توسط طبیعت نورد آزربایجانی

مسیر برادری ؛ پیمایش حدفاصل اردبیل – آستارا با شعار بیز بیریک توسط طبیعت نورد آزربایجانی

 

اؤیرنجى : در پی حوادث اخیر و تنشهای سازماندهی شده مشکوک به قصد نفرت پراکنی بین دو شهر همجوار آستارا و اردبیل، میثم جولانی طبیعت نورد و فعال محیط زیست اردبیلی جهت اعتراض به پشت پرده هدفدار این تنشها از صبح امروز سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ با پیام صلح ، دوستی و برادری، پیاده روی ۷۵ کیلومتری اردبیل به آستارا را شروع و در حال پیمایش این مسیر است.

آقای جولانی با شعار ” بیز بیریک – ما یکی هستیم ” حدفاصل زیبا و بهشت گونه این دو شهر آزربایجانی را با هدف یادآوریِ همبستگی ، پیوند تاریخی و مشترکات کامل فرهنگی، تاریخی ، سیاسی و جغرافیایی بین آنها طی خواهد کرد.

از دو روز پیش نیز فعالین مدنی آستارا-اردبیل در شبکه اینستاگرام ، صفحه‌ای بنام ardabil_astara و با هدف کمپین تاکیدِ دوستی بین دو شهر مذکور راه اندازی کرده که در آن شهروندان آزربایجانی با ضبط و ارسال ویدیو به این صفحه اعلام می دارند: ( اردبیل – آستارا قارداشدیر / اردبیل آستارا آزربایجاندیر ). ( اردبیل -آستارا برادرند / اردبیل -آستارا آزربایجان هستند ).

کنشگران اجتماعی معتقدند؛ تنش‌های اخیر، بخشی از ساختار اتاق بحرانی است که در شرایط حساس و جهت جایگزینی موضوعات در اذهان عمومی مردم، اقدام به صحنه‌ گردانی و  شعله‌ور کردن آتش استراتژی  ” تفرقه بینداز – حکومت کن “می‌کند.

بیشتر بخوانید

دیلی میل: ناوگان نفت‌کش‌های ایران با قاچاق نفت به چین پشتوانه برنامه مخفی هسته‌ای ایران است

اؤیرنجى : روزنامه «دیلی‌میل»، در گزارشی، ۱۲۳ تانکر ایرانی که نفت را در بازار سیاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *