سه شنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / مشاور خامنه ای : از برجام خارج نمی شویم

مشاور خامنه ای : از برجام خارج نمی شویم

اؤیرنجى  : ترس از هشدارهای آخر مقامات آمریکایی در مورد از سر گیری غنی سازی توسط ایران و اظهارات خامنه ای در این مورد ،حسین دهقان مشاور علی خامنه ای در حوزه صنایع دفاعی را مجبور به تفسیر دوباره آخرین مواضع علی خامنه‌ای درباره برجام کرد ؛ «بنایی برای خروج از معاهده هسته‌ای نداریم»

 

این مقام ارشد نظامی توصیه‌های هسته‌ای و دستور اخیر على خامنه‌ای به سازمان انرژی اتمی را در چارچوب برجام دانست.

پنج روز پیش خامنه اى دستور داد که سازمان انرژی اتمی به سرعت با راه‌اندازی ۱۹۰ هزار سانتریفوژ غنی‌سازی اورانیوم را از سر بگیرد. در آن سخنرانی خامنه‌ای دو بار تأکید کرد این فعالیت می‌بایست «فعلاً درچارچوب برجام» انجام شود.

رهبر جمهوری اسلامی،  دوم خرداد ماه امسال نیز به دنبال خروج آمریکا از برجام، شروطی  را برای باقی‌ماندن کشورش در برجام تعیین کرده بود.

به دنبال این مواضع، اکنون دهقان، وزیر دفاع در دولت نخست روحانی می‌گوید «آنچه مهم است این است که ما به عهد و قراردادهای خود با کشورهای بزرگ و همچنین تایید شورای امنیت سازمان ملل پایبند هستیم و این‌که طرف‌های مقابل آن را زیرپا بگذارند طبیعی است که ما دلیلی برای این‌که بخواهیم شرایط جدیدی را تحمل کنیم وجود ندارد».

سه روز پیش،  یوکیا آمانو، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ضمن تأیید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای خواهان همکاری بیشتر ایران با بازرسان آژانس شده بود. اما رضا نجفی، نماینده دائم جمهوری اسلامی در آژانس گفته تا زمانی که مسئله برجام با قدرت‌های بزرگ حل نشود ایران بیش از این با آژانس همکاری نمی‌کند.

آمریکا نسبت به غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران هشدار داده و وزیران سه کشور اروپایی از آمریکا خواسته‌اند تا شرکت‌های اروپایی که پس از توافق هسته‌ای در ایران فعالیت داشتند از مجازات معاف کند.

بیشتر بخوانید

استخر فرح ؛ محلی که سران حرف گوش نکن را راهی گور می کند

اؤیرنجى: در تجمع اعتراضی به تاریخ (پنج‌شنبه ۲۵ مرداد) در مدرسه فیضیه قم که شرکت‌کنندگان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *