چهارشنبه - ۲۸ آذر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / معافیت ویزای صربستان به خاطر سواستفاده های فراوان، برای شهروندان ایران لغو گردید!

معافیت ویزای صربستان به خاطر سواستفاده های فراوان، برای شهروندان ایران لغو گردید!

اؤیرنجى : دولت صربستان اعلام کرد که معافیت ویزا برای سفر ایرانی‌ها به این کشور را لغو کرده و از این به بعد شهروندان ایرانی برای سفر به صربستان نیاز به ویزا خواهند داشت.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از خبرگزاری رویترز ؛ دولت صربستان امروز چهارشنبه ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر) در روزنامه رسمی خود نوشت: “دولت جمهوری صربستان تصمیم گرفته است که به تصمیم قبلی خود را درباره معافیت از ویزا برای شهروندان جمهوری اسلامی ایران لغو کند.”

بلگراد در تابستان سال گذشته اعلام کرد که برای تقویت صنعت گردشگری در این کشور و توسعه بازار غیر اروپایی، شهروندان ایرانی را از نیاز به صدور ویزا برای سفر به صربستان معاف می‌کند.

اما نبوشا استفانویچ، وزیر کشور صربستان امروز چهارشنبه در مجلس این کشور گفت که تعدادی از ایرانی‌ها از شرایط معافیت از ویزا “سوء استفاده می‌کنند”.
مقام‌های صربستان می‌گویند تعداد مهاجران غیرقانونی از ایران که به صربستان می‌روند تا وارد کشورهای عضو اتحادیه اروپا شوند، در یک سال گذشته به شدت افزایش یافته است.

بنا بر گزارش‌ها در سال جاری میلادی حدود ۱۱۰۰ ایرانی رسما از صربستان تقاضای پناهندگی کرده‌اند و به مراکز پناهجویان منتقل شده‌اند.
یکی از مسئولان مرکز حفاظت از پناهجویان در بلگراد درباره تصمیم تازه دولت صربستان به رویترز گفت “این اقدام واکنشی است به این مشکل که تعداد زیادی (از ایرانی‌ها) وارد صربستان می‌شوند و در آنجا یا تلاش می‌کنند از آنجا به غرب اروپا بروند یا این که پناهندگی بگیرند.”

در طول یک سال اخیر گزارش‌های زیادی از تلاش شهروندان ایرانی برای دریافت پناهندگی در صربستان یا سفر به اروپای غربی از طریق این کشور و وضعیت نابسامان بعضی از این مهاجران منتشر شده است.‌

بیشتر بخوانید

فعالین ملی آزربایجانی در سالگرد فاجعه کتابسوزان ۲۶ آذر؛ تبریز را غرق در پوستر و دیوار نوشته نمودند

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی ساکن تبریز. ،همزمان با سالگرد قتل عام فرهنگی ملت تورک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *