دوشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
خانه / اخبار / معاون وزیر بهداشت رژیم ایران: عامل شیوع کرونا ” طلاب و کارگران چینی” بوده اند.

معاون وزیر بهداشت رژیم ایران: عامل شیوع کرونا ” طلاب و کارگران چینی” بوده اند.

اؤیرنجى : معاون وزیر بهداشت رژیم ایران اعتراف نمود که عامل شیوع ویروس کرونا از شهر قم به دلیل رفت و آمد “طلاب چینی و کارگران چینی” در این شهر بوده است.

علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت رژیم ایران در نشست خبری ویدیویی خود درباره منشا ورود ویروس کرونا در جغرافیای ایران نام گفت: “بر اساس مطالعات انجام شده، این بیماری در قم واضحا و مشخصا در ارتباط با چینی‌هایی بود که در این استان بودند؛ تعدادی کارگر چینی که در بهمن ماه رفت و آمد داشتند و همچنین یک سری طلبه چینی که در قم بودند”.

وی با بیان اینکه ممکن است گیلان هم منشا بیماری بوده باشد اما تحقیقات در این باره کامل نیست، توضیح داد: “ابتدا احتمال می‌دادیم منشاء اولیه بیماری از قم بوده که به جاهای دیگر نیز سرایت کرده است. اما اکنون این احتمال را هم می‌دهیم که منشاء در دو نقطه بوده؛ هم در قم و هم گیلان. تاکید می‌کنم که در ارتباط با گیلان هنوز اطلاعات‌مان کامل نیست و در این زمینه به سرنخ‌هایی رسیدیم که تعدادی از دانشجویان ساکن ووهان، قبل از قرنطینه ووهان به استان گیلان بازگشته‌اند و این احتمال در این مورد وجود دارد. تاکید می‌کنم اطلاعات‌مان هنوز در این زمینه کامل نیست، به محض تکمیل اطلاعات، اطلاع‌رسانی خواهد شد”.

این درحالی است که مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، روز ۱۵ ماه مارس در ویدیویی گفته بود: “ویروس کرونا از وسیله رفت و آمد طلاب چینی که در الجامعهالمصطفی تحصیل می‌کند، به قم منتقل شده است. مسئولین اطلاع دارند که بالاترین بودجه طی ده‌ها سال گذشته به جامعهالمصطفی صرف شده و هزاران نفر از طلاب که اطلاعی از دین و مذهب خود ندارند در آن مورد شستشوی مغزی قرار می گیرند”.

در همین راستا جامعهالمصطفی روز بعد به سخنان مولوی عبدالحمید واکنش نشان داد و اعلام کرد: “آیا تاکنون هیچ مقام رسمی چنین ادعایی را تأیید کرده و آیا مدرک و مستندی در این زمینه ارائه‌ شده؟ انتظار می‌رود یک عالم دینی در بیان مطالب خود دقت بیشتری داشته باشد”.

این موسسه همچنین درباره «شستشوی مغزی طلاب خارجی» که مولوی عبدالحمید بیان کرده بود، آن را «اهانت» به طلاب تحصیل کرده در این مرکز دانست.

گفتنی است پیشتر نیز محمدحسین بحرینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرده بود که “آمار مرگ و میر بالای کرونا در ایران به دلیل حضور ۷۰۰ طلبه چینی در حوزه علمیه قم بود که زمینه انتشار این بیماری را فراهم کرده است” که پس از واکنش های فراوان از سوی حوزه های علمیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد این سخنان را تکذیب کرد.

ضمناً سپاه پاسداران تروریستی هم با تداوم پروازهای ماهان به چین باعث انتشار کروناویروس چینی در قم و تهران شد.

بیشتر بخوانید

در غیاب آموزش زبان تورکی ؛ زبان چینی به سیستم آموزشی رژیم ایران افزوده شد!

اؤیرنجى : در حالی که آموزش زبان تورکی به عنوان زبان مادری ۴۵ میلیون تورک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *