خانه / اخبار / معلوماتی درباره اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

معلوماتی درباره اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

۱- قرار است از سال آینده میلادی روی گوشی های با اندروید ۱۲ بتوان مستقیما اینترنت ماهواره ای را دریافت کرد اما این شکل از دریافت اینترنت ماهواره ای نیازمند مجوز اپراتورهای تلفن همراه در هر کشور است. به عبارت دیگر برای استفاده مستقیم با گوشی همراه از اینترنت ماهواره ای باید شرکت های همراه اول یا ایرانسل یا رایتل از طریق دکل هایشان این اینترنت ماهواره ای را برای کاربران در دسترس قرار دهند که درحال حاضر چنین چیزی در ساختار جمهوری اسلامی غیر ممکن است .

۲- روش اصلی دریافت اینترنت استارلینک از طریق دیش و رسیور است . به عبارت دیگر همانند تلوزیون های ماهواره ای که برای نگاه کردن به آنها نیاز به دیش (بشقاب) و دستگاه رسیور (ماهواره) داریم ، برای دریافت اینترنت استارلینک هم نیاز به دیش و رسیور داریم! 

۳ – درحال حاضر دیش و رسیور استارلینک در بازار ایران موجود نیست ولی احتمالاً به زودی بصورت قاچاق از بنادر و مرزها وارد شوند. قیمت دیش و رسیور استارلینک ۵۰۰ دلار است یعنی حدود ۱۵ میلیون تومان. این قیمتی است که شرکت اسپس ایکس در اروپا و آمریکا تعیین کرده است و در ایران احتمالاً گرانتر خواهد بود.

۴- خود اینترنت قرار است بصورت رایگان در اختیار ایرانی ها قرار داده شود، پس راهکار مفید این است که چند خانواده باهم پول جمع کنند و اشتراکی دیش و رسیور را بخرند و از طریق مودم بصورت نامحدود به آن وصل شوند!  خود استارلینک محدودیت اشتراک دارد اما می توان به همین اینترنت استارلینک از طریق مودم و با نقطه اتصال صدها و هزار نفر به آن وصل شوند!

۵- مجتمع ها و واحدهای آپارتمانی می توانند در خرید دیش و رسیور باهم همکاری کنند و فرضا اگر یک مجتمع آپارتمانی ۶۰ واحد ( خانه باشد ) و اگر فرض کنیم دیش و رسیور با ۳۰ میلیون تومان در بازار ایران در دسترس باشد ، هر واحد آپارتمانی می تواند با پرداخت تنها ۵۰۰ هزار تومان در خرید دیش و رسیور شرکت داشته باشد و فعلا بصورت رایگان از این ایننرنت استارلینک استفاده کنند 

بیشتر بخوانید

دو ماه بی خبری از سرنوشت خانواده آزربایجانی بازداشت شده در اعتراضات تبریز!

اؤیرنجی : علیرغم گذشت ۵۵ روز از بازداشت شدن امید هاشم پور، امیر هاشم پور …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *