پنج شنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۹
خبر فوری
خانه / آذربایجان / مقبره الشعرای تبریز با تداوم ساخت و ساز غیراصولی در آستانه نابودی قرار دارد!

مقبره الشعرای تبریز با تداوم ساخت و ساز غیراصولی در آستانه نابودی قرار دارد!

اؤیرنجى: در نتیجه سیاست های استعماری و هدفدار رژیم تورک ستیز ایران در آذربایجان جنوبی بسیاری از آثار تاریخی و فرهنگی آزربایجان در حال تخریب و از بین رفتن می باشد.

عوامل رژیم نژادپرست فارس با ساخت و سازهای غیرمجاز و ساختمان‌های ۱۰ طبقه‌ای در حریم بافت تاریخی مقبره‌الشعرای تبریز در حال تخریب این منطقه تاریخی و فرهنگی آزربایجان می باشند.

کلاً در نتیجه سیاست هدفدار رژیم ایران ، آزربایجان شرقی، رکورد دار خروج آثار از فهرست ثبت ملی شده و در نتیجه بافت تاریخی تبریز به حیات خلوت بساز بفروش‌ها تبدیل شده است.

شاید کسی یادش نباشد اولین بار کدام شهردار، پای مجوز ساخت ساختمان‌های چند طبقه و دست درازی به بافت تاریخی تبریز را امضا کرد، اما دیدن ساخت و سازهای ادامه‌دار در بافت تاریخی نشان می‌دهد، هنوز هم کم نیستند افرادی که مجوز داده‌اند تا بافت تاریخی به حیات خلوت بساز بفروش‌ها تبدیل شود.

هر چند علم شهرسازی با انعطافی علمی و منطقی، اصلاح بافت فرسوده را جایز دانسته، اما بافت تاریخی در بسیاری از اوقات، قربانی برداشتی اشتباه به نام بافت فرسوده می‌شود، بافت تاریخی تبریز هم از این قاعده مبری نبوده و فرقی نمی‌کند قطار شهری باشد یا ساختمان‌سازی، قدرت سرمایه‌داری همیشه بیشتر است، با وجود اینکه اداره کل میراث فرهنگی اقدام به پیگیری قضایی و تشکیل پرونده‌های متعدد در این خصوص کرده است، اما راه زیادی تا برخورد جدی با متخلفان باقی بوده و به نظر می‌رسد قوانین موجود به اندازه‌ی کافی بازدارنده نیستند.

بیشتر بخوانید

پایان اعتصاب غذاها ؛ یوسف کاری به بند خود بازگردانده شد.

اؤیرنجى : عباس لسانی،علی و رضا واثقی زندانیان سیاسی محبوس در زندان اردبیل در تماسهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *