پنج شنبه - ۹ بهمن ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / ملاقات با سهند معالی؛ بیوگرافی مختصر از فعال ملی مدنی آزربایجانی + ویدئو

ملاقات با سهند معالی؛ بیوگرافی مختصر از فعال ملی مدنی آزربایجانی + ویدئو

اؤیرنجى : برنامه ملاقات رادیو فردا این هفته طی گزارشی اقدام به معرفی سهند معالی فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن شهرستان سراب نموده است سازندگان این برنامه مختصری از بیوگرافی و فعالیت های این فعال آزربایجانی را تشریح نموده اند

آقای معالی هم اینک طی بخشنامه  قوه قضائیه مبنی بر وضعیت قرمز کرونا در مرخصی بسر میبرد.

سهند معالی تیرماه ۹۷ هم‌زمان با مناسبت گردهمایی سالانه قلعه بابک بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.وی نهایتا به صورت غیابی توسط دادگاه انقلاب شهرستان سراب به ریاست قاضی مهدی شمس به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق پخش اعلامیه در تبلیغ گروه‌های قوم‌گرا به منظور دعوت به تجمع در قلعه بابک” به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در اردیبهشت ۹۸ توسط شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی عینا تایید شد.

آقای معالی در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۹۸ بازداشت و جهت تحمل ایام حبس بازداشت و به زندان سراب منتقل شد. وی در دوران حبس از بابت پرونده‌ای دیگر به اتهام درگیری و ضرب و جرح مامورین به یک سال زندان و جزای نقدی محکوم شد. او نهایتا در تاریخ ۲۷ بهمن ۹۸ با پایان مدت محکومیت خود از زندان آزاد شد.

آقای معالی در تاریخ ۱۰ تیرماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای انتظامی در محل کار خود بازداشت و جهت تحمل مدت محکومیت ۱ ساله خود به زندان سراب منتقل شد.

در زمان بازداشت ماموران به آقای معالی گفته اند که احکام صادره پیشین علیه وی ادغام نشده و باید ۱ سال حبس دیگر را نیز تحمل کند.

بیشتر بخوانید

 ۱۰ اثر طبیعی آزربایجان غربی در زمره آثار ملی ثبت شد

اؤیرنجى : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: ۱۰ اثر طبیعی استان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *