دوشنبه - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / ملیکا قره گؤزلو ؛ دانشجوی آزربایجانی محبوس در زندان ائوین با خطر کشته شدن روبرو است!

ملیکا قره گؤزلو ؛ دانشجوی آزربایجانی محبوس در زندان ائوین با خطر کشته شدن روبرو است!

اؤیرنجى : ملیکا قرەگوزلو (دنیز) دانشجوی دانشگاە علامە طباطبایی که در تاریخ ٢٧ آبان ماه سال ۱۳۹۸ مقابل دانشگاە تھران دستگیر شدە و اکنون در بند اطلاعات سپاە زندان اوین زندانی می باشد با سناریوی پرونده سازی روانی و حذف به روش خودکشی توسط نهادهای امنیتی رژیم ایران قرار دارد!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از گوناز تی وی ؛  شنبه ۹ آذرماه، ملیکا قرەگوزلو (دنیز)؛ دانشجوی دانشگاە «علامە طباطبایی» در ۲۷ آبان ماه ( ۱۲ روز گذشته)؛ مقابل دانشگاە تھران بازداشت شد و اکنون در بند اطلاعات سپاە زندان اوین است.

یک منبع نزدیک به این دانشجو طی گفتگویی با «رادیو فرهنگ گوتبرگ» گفته است: «سپاە قصد دارد این دانشجو را کشته و سپس با پروندە سازی که وی مشکل روانی داشته است، اعلام کند وی خودکشی اش کرده است.»

نزدیکان این دختر آزربایجانی ازنھادھای حقوق بشری و مدافعان حقوق بشر در داخل و خارج از ایران درخواست کمک نموده اند تا مانع این جنایت گروه تروریستی سپاە علیه دنیز شوند و صدای او باشند».

از شروع اعتراضات به گرانی بنزین و اوضاع وخیم اقتصادی در شهرهای ایران تاکنون لیست اسامی بازداشت شدگان ۲۸ تن از فعالین و آزربایجانی ها در شهرهای آزربایجان جنوبی و جغرافیای ایران نام منتشر شده است.

علاوه بر این افراد، شمار زیادی از تورک‌های آزربایجانی در شهرهای مختلف ایران از جمله استان های تهران و کرج بدست نیروهای امنیتی ایران مورد ضرب و جرح قرار گرفته و بازداشت شده‌اند که به دلیل ناشناخته بودن این افراد، جزییات دقیقی از آمار و هویت آنها در دست نیست.

همچنین به دلیل گستردگی دامنه اعتراضات آبان ماه، قطعی اینترنت به مدت ۸ روز و ناشناخته بودن بسیاری از معترضان، اطلاع دقیقی از شمار بازداشت شدگان در دسترس نیست.

بیشتر بخوانید

کیتاب تانیتیمی ؛ قوشلار داها قورخمازلار

“قوشلار داها قورخمورلار” کیتابی یازیلمیش تورکجه رومان،رقیه کبیری نین اثرلریندن دیر. کیتابدا ایکی قیزین،نیلوفر و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *