چهارشنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / اخبار / ممانعت از ادامه تحصیل رتبه ۱۰ کنکور دکتری توسط وزارت اطلاعات رژیم ایران!

ممانعت از ادامه تحصیل رتبه ۱۰ کنکور دکتری توسط وزارت اطلاعات رژیم ایران!

اؤیرنجى : وزارت اطلاعات رژیم ایران خواستار عدم پذیرش سها مرتضایی که رتبه ۱۰ کنکور دکتری را به خود اختصاص داده در دانشگاه تهران شده است.


سها مرتضایی که در جریان اعتراضات دی ماه، ۹۶ بازداشت شده وبه ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود ضمن کسب رتبه ۱۰ کنکور دکتری علوم سیاسی با اسم رمز « نقض در پرونده » دانشجوی ستاره دار شده است وزارت اطلاعات نقش مستقیم در محرومیت تحصیلی خانم مرتضایی است زیرا که حراست دانشگاه تهران خواستار عدم پذیرش این دانشجو وفعال صنفی در دانشگاه شده است .

گفتنی است که ،
سها مرتضایی دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه تهران، دی ماه ۹۶ در حالی بازداشت شد که سمت دبیری شورای صنفی دانشکده حقوق و علوم سیاسی و دبیری شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران را برعهده داشت.

قوه قضاییه درسال ۹۷ طی یک حکم سنگین قضایی برای او ۶ سال حبس تعزیری، دوسال محرومیت از فعالیت سیاسی و عضویت در احزاب سیاسی را صادر کرد.

اگرچه در سال‌های اخیر قول و قرارهای فراوانی مبنی بر رفع محرومیت از تحصیل دانشجویان ستاره‌دار داده شده است ولی محرومیت بخش زیادی از کسانی که در سال های گذشته از تحصیل محروم شده بودند، همچنان ادامه دارد.

“دانشجویان ستاره‌دار” به کسانی اطلاق می‌شود که به دلیل فعالیت‌های دانشجویی از دانشگاه اخراج می‌شوند و یا با تعهد به عدم فعالیت، مجاز به ادامه تحصیل می‌شوند.

رژیم ایران جغرافیای ایران نام را به یکی از بزرگترین زندانهای دانشجویان تبدیل نموده و صدور احکام سنگین قضایی برای دانشجویان نشان ازهراس و ترس بی حدو حصر نظام از اعتراضات گسترده دانشجویان می باشد.

بیشتر بخوانید

سس‌سیز‌لریمیزین ده سسی اولاق! / محمد رحمانی فر

فارس‌لارلا توتوشدوراندا بیزیم رسانه گوجوموز هئچ ساییلا بیلر. ایستر ایرانین ایچینده اولسون، ایسترسه ایرانین ائشییینده، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *