چهارشنبه - ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
خانه / آذربایجان / ممانعت و ترس رژیم ایران از مرخصی عباس لسانی 

ممانعت و ترس رژیم ایران از مرخصی عباس لسانی 

اؤیرنجى : جمعیت حقوق بشر آزربایجان «ارک» در واکنش به ممانعت از مرخصی درمانی و دسترسی عباس لسانی برای معالجه، شکایت نامه ای تنظیم و به مجامع بین المللی ارسال نمود.

در این شکایت نامه تاکید شده است: «با وجود گذشت بیش از یک هفته از تودیع وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی، این فعال سیاسی در زندان اردبیل است و به مرخصی درمانی اعزام نشده است.»

همچنین در توضیح وضعیت آقای لسانی آمده است: «آقای لسانی نیاز به معالجه جدی دارد؛ زیرا علاوه بر ابتلا به ویروس کووید ۱۹ که ممکن است اثرات بسیار منفی در سلامتی ایشان بجا گذاشته باشد؛ وی از درد دیسک کمر که یادگار سالها زندان و شکنجه های روحی و جسمی در گذشته می باشد، نیز رنج می برد.

علاوه بر همه اینها؛ طی روزهای گذشته، آقای لسانی هنگام هوا خوری چند دقیقه ای به دلیل نداشتن کفش مناسب، زمین خورده و دچار آسیب دیدگی دنده شده است. (در ایران زندانیان را با «دمپایی پلاستیکی» در سرما و یخبندان به هواخوری می برند.)

مسئولین زندان خوب می دانند که ممانعت از مرخصی درمانی آقای لسانی عملی خلاف قانون است؛ چرا که پزشک زندان نیز احتیاج آقای لسانی به اسکن و MRI در خارج از زندان را توصیه کرده است، اما این فعال سیاسی هنوز هم در زندان محبوس است.»

این شکایت نامه به زبان انگلیسی به مجامع بین المللی از جمله سازمان ملل متحد در ژنو فرستاده شده است.

بیشتر بخوانید

سامان بیدار در تماس با نزدیکان از زندان ؛ روز یکشنبه بازداشت شدم

اؤیرنجى: سامان بیدار فعال مدنی آزربایجانی و از لیدرهای تیم تراختور آزربایجان در اردبیل طی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *