پنج شنبه - ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / اخبار / منوچین ؛ با تحریم هایمان به فعالیت‌های مخرب رژیم ایران پایان می دهیم

منوچین ؛ با تحریم هایمان به فعالیت‌های مخرب رژیم ایران پایان می دهیم

اؤیرنجى: وزیر خزانه داری آمریکا، استیون منوچین، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که تحریم های این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران، صنایع نفت، نظام بانکی و حمل و نقل این کشور را هدف می گیرند و شامل بیش از هفتصد شخصیت حقیقی و حقوقی، هواپیماها و کشتی های ایرانی می‌شوند.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از رادیو فرانسه؛ استیون منوچین در بیانیه اش تأکید کرده است که فشارهای بی سابقۀ مالی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران باید به رژیم تهران نشان بدهد که با انزوای مالی و رکود اقتصادی روبرو است. این انزوا و رکود، به گفتۀ وزیر خزانه داری آمریکا، بیش از پیش تشدید خواهند شد اگر جمهوری اسلامی ایران از بنیاد رفتارهای بی ثبات کننده اش را در خاورمیانه تغییر ندهد.

در اظهاراتی جداگانه، مایک پمپئو، وزیر امور خارجۀ آمریکا، اظهار داشت که تحریم های کشورش به افول سریع فعالیت اقتصادی ایران در بازارهای بین المللی شتاب خواهد بخشید. او تصریح کرد که بیش از بیست کشور جهان از هم اکنون پذیرفته اند واردات نفت از ایران را کاهش بدهند.

وزیر امور خارجۀ آمریکا در عین حال ابراز امیدواری کرد که کشورش بتواند به توافق تازه ای با حکومت ایران دست یابد. او یادآوری کرد که علت خروج رئیس جمهوری آمریکا از توافق اتمی با ایران دست یابی به یک توافق تازه با این کشور بوده است.

استیون منوچین ابراز امیدواری کرده است که اتحادیۀ اروپا تحریم های آمریکا را علیه ایران رعایت کند. در مجموع پنجاه بانک و شعبات مختلف بانک های جمهوری اسلامی ایران آماج تحریم های آمریکا قرار گرفته اند. مجازات های آمریکا در عرصه های حمل و نقل و کشتیرانی نیز بیش از دویست شخصیت حقیقی و حقوقی و همچنین کشتی های جمهوری اسلامی ایران را هدف می گیرند.

علاوه بر سازمان انرژی اتمی ایران، شرکت هواپیمایی ایران ایر  و هواپیماهای آن که به پنجاه فروند بالغ می شوند از جمله اهداف تحریم های آمریکا هستند. این تدابیر از سوی دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا اتخاذ شده که دربرگیرندۀ بخش اصلی تحریم های آمریکا است که از نو اعمال می شوند و در پی توافق اتمی سال ٢۰۱۵ با ایران به حال تعلیق درآمده بودند.

منوچین در بیانیه اش تأکید کرده است که هدف از تحریم های آمریکا، قطع توانایی مالی ایران در حمایت از مجموعۀ گسترده ای از عملیات مخرب است. این بیانیه می افزاید که هدف از اعمال فشارهای بی سابقۀ مالی بر جمهوری اسلامی ایران واداشتن این کشور به مذاکره برای دستیابی به توافقی جامع است که به صورت دائمی مانع از دستیابی ایران به سلاح اتمی بشود و به توسعۀ موشک های بالستیکی و فعالیت های مخرب این کشور خاتمه بدهد.

بیانیۀ وزیر خزانه داری آمریکا تأکید می کند که کلیه دارایی ها و منافع شخصیت های حقیقی و حقوقی تحریم شده در آمریکا مسدود و در دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا ثبت خواهند شد. وزیر خزانه داری آمریکا در پایان هشدار داده است : کسانی که با شخصیت ها و نهادهای ایرانی تحریم شده معاملات تجاری انجام بدهند در معرض تحریم های آمریکا قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید

از سیاست های پاکسازی دینی و قومیتی در چین تا سیاست حذف زبان مادری در ایران

  چند روزی است که خبری تمام کنش‌گران در حوزه فرهنگ و هویت اقوام را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *