خانه / اخبار / مهدی حبیب الهی ؛ هوادار قزوینی تراختور توسط نیروهای امنیتی شوونیسم فارس ربوده شده است!

مهدی حبیب الهی ؛ هوادار قزوینی تراختور توسط نیروهای امنیتی شوونیسم فارس ربوده شده است!

اؤیرنجى : “مهدی حبیب الهی” طرفدار قزوینی تیم تراختور آزربایجان که از این شهر تورک نشین راهی تماشای دیدار خانگی تیم محبوبش مقابل پیکان تهران در ورزشگاه سهند تبریز شده بود ۲ ساعت قبل از شروع مسابقه در ورزشگاه سهند تبریز توسط مانقوردان اطلاعات سپاه تروریستی شوونیسم فارس، ربوده و به مکانی نامعلوم منتقل شده است!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی ؛ پریروز جمعه ۳۰ فروردین‌ماه ۹۸، دو ساعت قبل از شروع بازی دو تیم تیراختور آذربایجان و پیکان تهران، « مهدی حبیب الهی »، هوادار قزوینی تیم تراختور آزربایجان توسط مانقوردان اطلاعات سپاه تروریستی شوونیسم فارس از ورزشگاه سهند تبریز ربوده شده و تا این لحظه خبری از وی در دسترس نیست.

فعالان ملی آزربایجانی اعلام می کنند که شمار دستگیرشدگان به دهها تن می رسد اما به دلیل ازدحام جمعیت و سرکوب شدید هواداران توسط نیروهای امنیتی، برآورد دقیقی از شمار دستگیرشدگان و محل نگهداری این افراد در دست نیست.

هواداران تراختور آزربایجان پس از پایان بازی دیروز، به «داوری ناعادلانه»، «مهندسی مسابقات» توسط فدراسیون فوتبال ایران به نفع تیم های تهرانی و اصفهانی و «تبعیضات سیستماتیک» اعمال شده بر علیه تیم تراختور آزربایجان، اعتراض کردند که این اعتراض با سرکوب شدید ماموران یگان ویژه مواجه گردید و این موضوع به گسترش اعتراضات انجامید.

خبرگزاری حکومتی تسنیم شمار هواداران مجروح شده تراختور در حوادث دیروز را ۵۰ نفر اعلام کرده اما فعالان آزربایجانی شمار زخمی شدگان را بیش از یکصدنفر برآورد کرده اند.

لازم به ذکر است هواداران تیم تراختور آزربایجان روز شنبه ۱۱ اسفندماه ۹۷، در بازی تیراختور برابر سپاهان، نیز در حمایت از مسلمانان مظلوم قره باغ و محکومیت سفر نخست وزیر ارمنستان به ایران در سالگرد قتل عام خوجالی، در در ورزشگاه سهند تبریز شعار «قاراباغ بیزیم دیر بیزیم قالاجاق» سر دادند که ماموران امنیتی ایران پس از این بازی ۲۹ نفر از فعالان آزربایجان جنوبی را دستگیر کردند که شمار زیادی از این دستگیرشدگان توسط نیروهای امنیتی شوونیسم فارس در بازداشتگاه صائب تبریز مورد شکنجه قرار گرفته بودند.

در مسابقه پریروز تیم تراختور آزربایجان مقابل پیکان تهران که در ورزشگاه سهند تبریز برگزار گردید نیز اعتراض هواداران تراختور به ناداوری های سازمان دهی شده بر علیه این تیم محبوب آزربایجانی ،باهجوم وحشیانه یگان ویژه پلیس حکومت شوونیستی و فاشیستی ایران مواجه گردید که به درگیری و زخمی شدن بیش از صد تن از هواداران این تیم محبوب جهان تورک انجامید.

مشاهدان بازی پریروز تیم تراختور آزربایجان گفته اند که در بازی  تراختور آزربایجان با پیکان در تبریز صدها نیروی یگان ویژه پلیس فاشیستی ایران با گاز اشک آور سنگ و باطوم به هواداران تراختور هجوم برده و دهها تن از هواداران را ازکودکان و نوجوانان گرفته تا جوانان را زخمی نموده و شما زیادی از این هواداران را ربوده و با خود به مکانی نامعلوم منتقل نموده اند .

 

بیشتر بخوانید

نخست وزیر پاکستان ؛ در مورد مسئله جامو و کشمیر دولت هند را به فاشیسم متهم نمود!

اؤیرنجى: عمران خان نخست وزیر پاکستان در حساب توئیتر خود تصمیم اخیر هند در مورد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *