چهارشنبه - ۱ آبان ۱۳۹۸
خانه / اخبار / مهندس سیامک میرزایی ؛ فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اوین به دادسرا احضار شد!

مهندس سیامک میرزایی ؛ فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اوین به دادسرا احضار شد!

اؤیرنجى: مهندس سیامک میرزایی فعال سیاسی و ملی آزربایجانی محبوس در زندان ائوین که با پایان یافتن ۳ سال حبس تعزیری خود در آستانه آزادی از زندان شوونیسم فارس قرار دارد طبق احضاریه ای که دیروز  به مورخه ۴ تیر ماه سال ۱۳۹۸ دریافت کرده مقرر شده ، امروز ساعت ۱۰:۰۰ در شعبه ششم دادسرای عمومی و انقلاب مقدس زندان ائوین حاضر شود.

فعالین ملی آزربایجانی و نزدیکان این فعال ملی آزربایجانی احتمال می دهند که این احضار در رابطه با نحوه اجرای حکم یک سال تبعید این فعال آزربایجانی به شهرستان طبس باشد.

قابل ذکر است که؛ مهندس سیامک میرزایی در طول حبس سه ساله خویش به واسطه قانون شکنی مسئولین زندان از هرگونه استفاده از مرخصی منع گردید.

خاطر نشان می سازیم که ؛ این فعال ملی آزربایجانی در چهارم تیرماه ۱۳۹۵ به دلایل نامعلوم در موغان بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه اوین تهران به تبلیغ علیه نظام تفهیم اتهام شد ، او بعدها به اتهام تشکیل گروه و جمعیت به قصد برهم زدن امنیت کشور در بیدادگاه انقلاب بهارستان به ریاست قاضی حسنی طی دادنامه‌ای ۶ صفحه‌ای به ۱۰ سال زندان و دو سال تبعید به شهرستان طبس محکوم شد.

شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی طباطبایی با مقارن ندانستن مجازات به اتهام انتسابی حکم بدوی را به سه سال حبس تعزیری و یک سال تبعید به شهر طبس تقلیل داد.

بیشتر بخوانید

دیدار حساس امروز اردوغان و پوتین! / حسن راشدی 

امروز سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ( ۲۲ اکتبر ۲۰۱۹) ساعت ۲۲، زمان تعلیق عملیات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *