دوشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
خانه / اخبار / میثم جولانی ؛ خانواده فعال ملی آزربایجانی بازداشت گردیدند!

میثم جولانی ؛ خانواده فعال ملی آزربایجانی بازداشت گردیدند!

اؤیرنجى : خانواده میثم جولانی فعال ملی آزربایجانی محبوس در زندان اردبیل که دیروز یکشنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۸ راس ساعت ۸ برای پیگیری وضعیت وی به دادسرا مراجعه کرده بودند با وحشی گری قاضی سلیمی بازداشت گردیدند.

به گزارش اؤیرنجى ؛ طی اطلاع نزدیکان آقای میثم جولانی فعال ملی مدنی آزربایجانی خانواده این فعال که صبح دیروز به مورخه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ برای اطلاع از وضعیت ایشان به دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل مراجعه نموده بودند پس از اصرار بر آگاهی از علل عدم قبول قرار کفالت صادر شده و صدور آزادی آقای جولانی با پرخاشگری آقای سلیم دادیار مستقر در دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل مواجه گردیده و ایشان دستور بازداشت هر چهار عضو خانواده میثم جولانی را صادر می نمایند.

خانواده میثم جولانی با طرح سوالی از قاضی سلیمی با استناد به اینکه برای میثم جولانی «قرار کفالت» صادر شده است، اما چرا عوامل امنیتی همچنان از آزادی وی ممانعت بعمل می آورند؟ بازداشت شده اند.

در پاسخ به این سوال؛ قاضی دادسرا با «لحن توهین آمیز و واکنشی غیرقانونی» دستور بازداشت همه اعضای خانواده مئیثم جولانی را داده است.

«میثم جولانی» روز گذشته (شنبه ٩ آذرماه ٩٨)، به زندان مرکزی اردبیل منتقل شد.

خانواده(پدر ،مادر ، مهدی و سمیه جولانی خواهر و برادر)میثم جولانی پس از بازداشت در ساعت ۹ صبح امروز به کلانتری ۱۱ اردبیل منتقل شده و در ساعت ۱۸ پس از بازجویی توسط قاضی کشیک آزاد گردیده اند.

این فعال ملی مدنی ساکن اردبیل، ( ١٣ روز گذشته) توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده بود. بازداشت این فعال ملی روز یکشنبه (٢۶ آبان) و همراه با ضرب و شتم وحشیانه ای روی داد.

مزدوران رژیم ایران بسیاری از فعالین را از منزل شخصی و یا محل کار آنان ربوده و با خود می برند. همچنین یگان ویژه سپاه اقدام به ضرب و شتم، خشونت و یا تهدید جوانان آزربایجانی می کنند.

میثم جولانی از جوانان و فعالین ملی شناخته شده آزربایجانی ساکن اردبیل است که پیشتر نیز بارها بازداشت و زندانی شده است.

بیشتر بخوانید

در غیاب آموزش زبان تورکی ؛ زبان چینی به سیستم آموزشی رژیم ایران افزوده شد!

اؤیرنجى : در حالی که آموزش زبان تورکی به عنوان زبان مادری ۴۵ میلیون تورک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *