خانه / آذربایجان / میثم جولانی ؛ فعال ملی آزربایجانی ساکن اردبیل به طرزی وحشیانه بازداشت گردید!

میثم جولانی ؛ فعال ملی آزربایجانی ساکن اردبیل به طرزی وحشیانه بازداشت گردید!

اؤیرنجى : میثم جولانی فعال ملی آزربایجانی ساکن اردبیل روز یکشنبه ۲۶آبان ماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی و سرکوبگر رژیم غاصب ایران به طرزی وحشیانه بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل گردیده است!

به گزارش اؤیرنجى به استناد از گفته های منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی ؛ در پی بازداشت های گسترده ای که توسط نیروهای امنیتی و سرکوبگر رژیم ایران در جای جای آزربایجان جنوبی بر علیه فعالین ملی آزربایجانی پس از اعتراضات اخیر به بهانه افزایش قیمت بنزین صورت گرفته ،مانقوردان امنیتی رژیم ایران اینبار در اردبیل میثم جولانی ،فعال ملی آزربایجانی را به طرزی وحشیانه ربوده و با خود به مکانی نامعلوم انتقال داده اند.

قابل ذکر است که؛ میثم جولانی از جوانان و فعالین ملی شناخته شده آزربایجانی ساکن اردبیل می باشد که پیشتر نیز به دفعات سابقه بازداشت و محکومیت در بیدادگاه های شوونیسم فارس را داشته است.

گفتنی است که ؛  میثم جولانی پیشتر در روز جهانی زبان مادری در اهر در یکم اسفند سال ۱۳۹۲ هجری شمسی نیز بازداشت و در بیدادگاه انقلاب شوونیسم فارس شعبه ۳ تبریز به اتهام اداره دستجات مخالف نظام بر قصد بر هم زدن امنیت ملی محاکمه شده بوده است.

این فعال ملی همچنین روز ۲۶ مهر ۱۳۹۲ هجری شمسی، به هنگام ورود به ورزشگاه سهند تبریز قبل از شروع بازی تراختور آزربایجان – فولاد خوزستان از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از یک روز آزاد شده بود.

میثم جولانی همچنین روز ۱شهریور ۹۲ به هنگام عزیمت به مشگین شهر “خییاو” برای حضور در مراسم سالیانه ساوالان به همراه ۴ تن دیگر از فعالان تورک آزربایجانی در پلیس راه اردبیل – مشگین شهر توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از چند ساعت بازجویی آزاد گردیده بود.

بیشتر بخوانید

تیک‌تاک و دیگر شبکه‌های اجتماعی چین توسط آمریکا فیلتر می‌گردد.

اؤیرنجى : مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد کشورش مشغول بررسی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *