چهارشنبه - ۷ آبان ۱۳۹۹
خانه / اخبار / نادر مختاری ؛ کشته شدن معترض بازداشت شده آبان ماه در بازداشتگاه کهریزک

نادر مختاری ؛ کشته شدن معترض بازداشت شده آبان ماه در بازداشتگاه کهریزک

اؤیرنجى : نادر مختاری زندانی سیاسی و از معترضان آبان ۹۸ بر اثر جراحات ناشی از ضربات باتوم در بازداشتگاه کهریزک درگذشت.این زندانی سیاسی به‌علت ضربات باتوم در اعتراضات و وخامت اوضاع جسمی چند ماه در کما بوده است.

وی بلافاصله قبل از نوروز ۱۳۹۹ و پس از بهوش آمدن و برخلاف نظر پزشکان متخصص و خانواده توسط ماموران امنیتی به بازداشتگاه کهریزک (سروش ۱۱۱۱ کنونی) منتقل شده و در بهداری این زندان، با وضعیتی وخیم بستری و زندانی می‌شود.

نادر مختاری ۳۵ ساله و از معترضان آبان ماه ۱۳۹۸ در شهر کرج بوده‌است که پس از اعتراضات آبان به مدت یک ماه مفقود شده بود، خانواده او پس از یک ماه وی را در حالی که در کما بوده است در بیمارستان شهدای شهر ری شناسایی و پیدا می‌کنند.

ماموران امنیتی باوجود وخامت حال این زندانی اصرار بر نگهداری وی در بازداشتگاه کهریزک (سروش ۱۱۱ کنونی) کرده‌اند که این امر منجر به وخیم‌تر شدن حال وی شده و در نهایت روز شنبه ۲۹ شهریور وی درگذشته است.

منبع آگاه گفته اند که ؛ تاکنون جنازه وی به خانواده تحویل داده نشده‌است و همچنین خانواده این زندانی سیاسی و معترض جان‌باخته بشدت تحت فشاره بود و تهدید شده‌اند.

جاوید رحمان ، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران در تازه‌ترین گزارش خود که آن را به مجمع عمومی این سازمان ارایه کرده، سرکوب اعتراضات آبان ۹۸ از سوی نیروی انتظامی، سپاه و بسیج را «بیش‌از اندازه خشونت‌آمیز» و «نگران‌کننده» توصیف کرد.

بیشتر بخوانید

افشاگری خبرنگار اوکراینی ؛ هواپیماهای باری ارمنستان وظیفه حمل سلاح از روسیه را به عهده دارند!

اؤیرنجى : طی چند روز گذشته هواپیماهای باری ارمنستان اشغالگر یکی پس از دیگری در فرودگاه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *