خانه / اخبار / نتایج استخدامی آموزش و پرورش معطل طرح «جوان‌سازی جمعیت» مانده است

نتایج استخدامی آموزش و پرورش معطل طرح «جوان‌سازی جمعیت» مانده است

اؤیرنجی: در حالی که بنابه گفته مشاور رئیس سازمان سنجش کشور نتایج استخدامی آموزش و پرورش از اول خردادماهمشخص شده، اما اعلام آن معطل طرح «جوان‌سازی جمعیت» مانده است.

 

بر اساس طرح موسوم به «جوان‌سازی جمعیت» قرار است در نتایج استخدامی آموزش و پرورش، بر اساسامتیازهایی مرتبط با ازدواج و داشتن فرزند تغییراتی داده شود.

 

علیرضا کریمیان دربارهٔ تأخیر یک‌ماهه در اعلام نتایج استخدامی آموزش و پرورش روز چهارشنبه اول تیرماه اعلام کردبه استناد قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مقرر شده‌است به ازای تأهل و نیز هر فرزند، ۲ درصد و مجموعاًحداکثر تا ۱۰ درصد به امتیاز مکتسبه آزمون کتبی داوطلب اضافه شود.

 

او گفت: «نظر به اینکه تا کنون چگونگی احتساب این امتیازات و نرخ باروری شهرستان‌ها به سازمان سنجش اعلامنشده لذا در اعلام نتایج استخدامی آموزش و پرورش تأخیر شده است

 

اخیراً نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در رسانه‌ها بازتاب یافته بود که اولویت استخدام هیئت علمی دانشگاه‌ها رابه افراد متأهل و دارای فرزند داده بود.

 

قانون جوانی جمعیت برخی امتیازات مالی و شغلی به افراد صاحب فرزند اعطا می‌کند و در کنار این مشوق‌های مالی،امکان پیشگیری از بارداری و سقط جنین را محدود و ممنوع می‌کند.

بیشتر بخوانید

یک پرده از فساد حسین طائب در صنعت پتروشیمی

اؤیرنجى: نقش حسین طائب، رئیس سابق سازمان تروریستی اطلاعات سپاه در چشم‌پوشی از تخلفات و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *