خانه / اخبار / نشریه باریش بالاخره مجوز انتشار می گیرد یا نه؟!

نشریه باریش بالاخره مجوز انتشار می گیرد یا نه؟!

کارشناس نشریات دانشگاه شهید مدنی آذربایجان:
طبق دستورالعمل های جدید وزارت علوم انتشار نشریه به صورت مجازی ممکن نیست.”

شماره نهم نشریه دانشجویی باریش در اسفند ۱۳۹۸ برای نشر چاپی مجوز گرفت اما به علت شیوع کرونا ویروس منتشر نشد. پس از آن بنده به عنوان صاحب امتیاز، مدیرمسئول و سردبیر این نشریه در تاریخ ۴ اردبیهشت ۱۳۹۹ درخواست خود مبنی بر انتشار نشریه به صورت مجازی و پس از بازگشایی دانشگاه انتشار به صورت چاپی را به کارشناس نشریات دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ارسال کردم. اما متاسفانه مسئول ذی‌ربط گفتند: “طبق دستورالعمل های جدید وزارت علوم انتشار نشریه به صورت مجازی ممکن نیست.”

این در صورتیست که  شاهد انتشار مجازی نشریات متعددی در دانشگاه های وابسته به وزرات علوم از جمله دانشگاه های تبریز، ارومیه، زنجان و گیلان و دیگر دانشگاه ها مانند دانشگاه های علوم پزشکی زنجان، پیام نور تبریز و علوم پزشکی تبریز در زمان تعطیلی دانشگاه ها به علت شیوع کرونا ویروس  بوده‌ایم.
حتی در خود دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز در اردیبهشت ماه نشریه خبری دانشگاه و امروز نشریه ورزش و سلامت، انجمن علمی علوم ورزش دانشگاه شهید مدنی آذربایجان منتشر شد.
متاسفانه هئچ وقت مسئولین امور فرهنگی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان دست از سنگ اندازی به فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و… دانشجویان بر نخواهند داشت.
پس از تجربه یک ساله دبیری کانون شعر و ادب دانشگاه شهید مدنی آذربایجان اذعان میدارم نه تنها شاهد حمایت شایسته مسولین دانشگاه از فعالیت های این کانون و کانون فرهنگ و اندیشه نبوده بلکه روز به روز شاهد افزایش سنگ اندازی‌های مسئولین در فعالیت های کانون‌های ذکر شده بوده‌ام.
در ادامه خود را ملزم میدانم گوشزد کنم که چنین رفتاری‌هایی برای فعالین دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به هیچ وجه قابل تحمل نبوده و درصورت ادامه چنین روندی با برخود قاطع دانشجویان همراه خواهد بود.

هادی ستاری

بیشتر بخوانید

آمریکا کارزار «فشار حداکثری» بر رژیم ایران را دو برابر می کند!

اؤیرنجى : برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا برای ایران، گفت، «سیاست ما تمدید تحریم تسلیحاتی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *