پنج شنبه - ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / اخبار / نشریه دانشجویی آچیق سؤز ؛ لغو امتیاز نشده و شماره هفتم به زودی منتشر می گردد

نشریه دانشجویی آچیق سؤز ؛ لغو امتیاز نشده و شماره هفتم به زودی منتشر می گردد

اؤیرنجى : چند روزیست که در برخی رسانه ها اخباری مبنی بر لغو امتیاز نشریه دانشجویی آچیق سؤز مشاهده مى شود، بدین دلیل این موضوع اسباب نگرانی مخاطبین و فعالین دانشجویی را فراهم نموده است لاکن آچیق سؤز لغو امتیاز نشده شماره هفتم این نشریه دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز به زودی منتشر خواهد گردید.

به گزارش اؤیرنجى به نقل فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در دانشگاه آزاد تبریز ؛ شماره هفتم نشریه آچیق سؤز در آبان ماه امسال (۱۳۹۷) آماده چاپ می باشد ، اما هم اکنون متاسفانه بنا به دلایلی که تاکنون به صورت قانونى و دقیق به مدیر مسئول این نشریه ابلاغ نشده است، انتشار این شماره از نشریه با تاخیر مواجهه گشته است.

لغو امتیاز یک نشریه مراحل قانونی را میطلبد که تاکنون هیچ یک از این موارد و مراحل لازمه به مدیر مسئول این نشریه ابلاغ نشده و علاوه بر این تاکنون نشریه آچیق سؤز با هیچگونه اخطار کتبی از سوی هیات ناظر بر نشریات مواجهه نشده است.

قابل ذکر است که آچیق سؤز تاکنون با مشکلاتى از این قبیل روبرو شده است ؛اما با همت اعضای این مجموعه، حمایت دانشجویان و همکارى مسئولین محترم تا بدین روز انتشار این نشریه ادامه یافته است.

آچیق سؤز اعلام مى دارد که تا بدین روز به صورت رسمى ابلاغیه اى مبنى بر لغو امتیاز یا تعلیق این نشریه دریافت نکرده است.

هئیت تحریریه در مطلبی که در کانال تلگرامی خود منتشر نموده خاطر نشان کرده است ؛ آچیق سؤز از شماره نخست خود رویکردى قانون محور را اتخاذ نموده و فعالیت خود را در این راستا ادامه داده است،دست اندرکاران نشریه پیگیر حل مشکلات روبرو می باشند و امید است با حمایت دانشجویان و مسئولین مربوطه تنها نشریه ای که به زبان تورکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در حال انتشار می باشد به فعالیت خود ادامه دهد.

بیشتر بخوانید

از سیاست های پاکسازی دینی و قومیتی در چین تا سیاست حذف زبان مادری در ایران

  چند روزی است که خبری تمام کنش‌گران در حوزه فرهنگ و هویت اقوام را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *