اؤیرنجى : شاهزاده خالد بن سلمان سفیر سعودی در آمریکا دوشنبه ۳ دسامبر تاکید کرد که «نظام ایران به تلاش برای فریب دادن جهان با گفتمان دوگانه‌اش که از راه آن از جرایم خود برائت می‌جوید، ادامه می‌دهد».

او در سلسله توئیتی که بر روی حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کرد، چند نمونه از آن‌چه «جرایم نظام ایران» نامید، منتشر کرد که عبارتند از:

• اقدام به قتل و آوره کردن میلیون‌ها تن از مردم سوریه

• حمایت از فرقه‌گرایی در عراق برای چند پاره کردن وحدت این کشور

• حمله به سفارت‌خانه‌ها در خاک خود

• قتل رفیق حریری نخست‌وزیر لبنان

شاهزاه خالد بن سلمان ادامه داد: «نظام ایران حزب‌الله را در لبنان به وجود آورد تا خنجری در پهلوی جهان عرب باشد و به طور کامل از ولی فقیه ایرانی پیروی کند. نظام ایران ماموریت‌های خرابکارانه و تروریستی در منطقه را به این حزب واگذار کرده است و از آن در جنگ‌های فرقه‌ای که به کشتار عرب‌ها در عراق و سوریه انجامید و وطن‌هایشان را چند پاره کرد، استفاده می‌کند».

سفیر سعودی در آمریکا نوشت: «طرح این‌ها آن‌گونه که خود می‌گویند، برپایی جمهوری بزرگ تحت رهبری ولی‌فقیه ایرانی است. آیا عاقلانه است که عرب‌ها بپذیرند ابزاری برای این طرح ویرانگر باشند؛ طرحی که هدفش چند پاره کردن امت‌مان و سرکوب هر مخالفی است؟ آیا عرب‌ها می‌پیرند که در برابر ولی‌فقیه سر خم کرده و از او پیروی کنند به جای این‌که از وطن و عروبت پیروی کنند؟»

او در ادامه نوشت: «نظام ایران به سابقه خونین خود در منطقه بسنده نکرده، بلکه تلاش کرد حزب‌الله دیگری در جزیره العرب تاسیس کند. در این راه توان پیروان حوثی‌اش را برای حمله به مردم یمن افزایش داد تا از آن‌ها به عنوان ابزاری برای پیروی از یک طرف خارجی که سعی در بر هم زدن امنیت و ثبات در منطقه دارد، استفاده کند تا آن‌ها و وطن خود را از بین ببرند».

او تاکید کرد که سعودی اجازه ظهور حزب‌الله دیگری در جزیره العرب نخواهد داد.

شاهزاده خالد بن سلمان در پایان نوشت: «در حالی که این‌ها راضی هستند پیروی‌شان از ولی‌فقیه و طرح توسعه طلبانه فرقه‌ای‌اش باشد، دیگر عرب‌ها از تغییر جهت حرکت خود به سمت ویرانی که در هر کشوری که دست نظام ویرانگر ایران به سوی آن دراز می‌شود، ابا دارند».