دوشنبه - ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / «نظرات علما»! مبنای ممنوع بودن ورزش برای بانوان است و بدن زنان نباید حجیم باشد!

«نظرات علما»! مبنای ممنوع بودن ورزش برای بانوان است و بدن زنان نباید حجیم باشد!

اؤیرنجى : مهین فرهادی‌زاد ،معاون زنان وزارت ورزش و جوانان رژیم ایران در مورد فعالیت زنان در رشته‌های پاورلیفتینگف، بوکس و ورزش زورخانه‌ای از موافق بودن این وزارت خانه با محدودیت های ورزشی برای زنان در ایران خبر داد.

فرهادی زاده گفت: «در مبانی اعتقادی ما از زن به عنوان ریحانه یاد شده، نمی‌توانیم رشته‌ای را قبول کنیم که کل سیستم بدنی و فیزیولوژی او را تحت تاثیر قرار دهد.»

در واکنش به اخباری که در حاشیه حضور زنان در زودخانه‌ها و فعالیت در رشته‌هایی مانند بوکس و پاورلیفتینگ مطرح شده، معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش گفته: «نامه کتبی این سه رشته به وزارت ورزش رسیده است و ما در جلسه شورای مدیریت ورزش با حضور افراد متخصص و مسئول موضوع را بررسی کردیم. با توجه به اینکه در مبانی اعتقادی ما از زن به عنوان ریحانه یاد شده، نمی‌توانیم رشته‌ای را قبول کنیم که کل سیستم بدنی و فیزیولوژی او را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین مسائل پزشکی و ورزشی‌ را مورد بررسی قرار می‌دهیم.»

او گفته شکل و شمایل ساختمان زورخانه و اعمال و رفتارش نشان دهنده آن است که زورخانه برای مردان بوده و لباس آن هم کاملا برای مردان است.

معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش به طور خاص در مورد رشته پاورلیفتینگ هم گفته: «این رشته باید توضیح بدهد که در چه حوزه‌هایی به دنبال فعالیت است. اگر بحث پرورش اندام را در نظر دارند، به سرعت و پس از دریافت نامه پاسخ منفی می‌دهیم چون بحث پرورش اندام و حجیم شدن عضلات شیوه‌های خود را دارد که با شرایط زنان جور در نمی‌آید.»

قابل ذکر است که ؛ ورزش بدنسازی در جغرافیای ایران نام برای زنان قانونی نیست و فدراسیون پرورش اندام رژیم ایران پیش‌تر اعلام کرده که در زمینه پرورش اندام زنان فعالیتی ندارد زیرا با ارزش‌های نظام مغایرت دارد.اخیرا نیز رئیس هیئت بوکس خوزستان اعلام کرد باتوجه به نامه اخیر فدراسیون بوکس ایران، هرگونه فعالیت در بخش بانوان این رشته از جمله مربی‌گری، تمرین، آموزش و برگزاری کلاس تئوری ممنوع است.

رژیم مستبد ایران همواره تبعیض جنسیتی علیه ورزشکاران زن اعمال می کند.همچنین حکومت زن ستیز ایران دوچرخه‌سواری زنان و حضور آنها در استادیوم های ورزشی را «حرام» می داند.

اما علمای فرتوت اسلامی- ایرانی قرون وسطایی در مورد صیغه اجباری دختران، دختران فراری، زنان روسپی، ازدواج اجباری دختران کم سن، زنان مورد آزار جنسی، زنان سرپرست خانواده، زنان معتاد، زنان بیوه… هیچ فتوایی نمی‌توانند صادر کنند.

بیشتر بخوانید

اکبر صادقی ؛ احضار و بازداشت فعال ملی آزربایجانی ساکن اورمیه توسط پلیس اطلاعات و امنیت!

اؤیرنجى :اکبر صادقی فعال ملی مدنی آزربایجانی ساکن اورمیه توسط پلیس اطلاعات و امنیت این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *