دوشنبه - ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
خبر فوری
خانه / آذربایجان / نــون . خ ، نـــقشه خـــیانت / محمد عینی 

نــون . خ ، نـــقشه خـــیانت / محمد عینی 

اتفاقات رخ داده پیرامون مسئله غرب آذربایجان ، همانند تکه های پازلی است که چیدن آنها در کنار یکدیگر سیاستی را برملا خواهد کرد که در چند جبهه مختلف ، با هدفی مشترک در حال اجراست.

در تاریخ ۱۷ اسفند ۹۹ همزمان با سفر پاپ به اقلیم کردستان عراق ، دولت اقلیم به مناسبت این سفر تمبر یادبودی صادر کرد. و نکته قابل تأمل در رابطه با این تمبر ، طراحی آن بود ، که در اقدامی هدفمند با جعل و تحریف ، غرب آذربایجان را به عنوان بخشی از کردستان معرفی کرده بود.

رویای مسبب طراحی این تمبر ، همان رویایی است که گروه های تروریستی کردی در سر می‌پرورانند و سالهاست که برای تحقق رویای خود با هجوم به مرزهای آذربایجان غربی ، جوانان این خاک را به خون میکشند ، و این گروهک های تروریستی را نیز میتوان بخشی دیگر از این پازل دانست.

تکه سوم پازل تحریف و تبلیغ غرب آذربایجان به عنوان کردستان ، از داخل مرزهای ایران وظیفه تکمیل این پازل را برعهده دارد و « نون . خ » اسم رمز و چراغ سبزی است که ، عملیات تحریف و تبلیغ غرب آذربایجان به عنوان کردستان را تایید میکند.

در ایام نوروز ۱۴۰۰ سریالی با عنوان « نون . خ » از تلویزیون ایران پخش شد که گویا همان سیاست و هدفی را دنبال میکرد که به طراحی تمبر یادبود توسط اقلیم کردستان عراق منجر شد و جبهه سوم پیشبرد همان سیاست و هدف بود .

و در اقدامی عجیب و هدفمند و با خیانت به مردم آذربایجان ، در تیتراژ این سریال با تحریف آثار تاریخی و طبیعی آذربایجان همچون تخت سلیمان ، دریاچه اورمیه ، مرکز دفاعی کاظم خان و کوه های زندان داغی و چملی در تیکان تپه ، غرب آذربایجان به عنوان کردستان تبلیغ شد تا مهر تاییدی باشد بر توهمات و رویاپردازی های پان کردیسم و گروه های تروریستی کردی در رابطه با غرب آذربایجان.

بیشتر بخوانید

سجاد صدقی ؛ بازداشت و شکنجه فعال ملی آزربایجانی توسط نیروهای امنیتی در تبریز!

اؤیرنجى : سجاد صدقی فعال ملی آزربایجانی ساکن تبریز روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ توسط …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *