پنج شنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / نفرات برتر همایش شعر و ادبیات تورکی آزربایجانی دانشگاه تبریز مشخص گردیدند

نفرات برتر همایش شعر و ادبیات تورکی آزربایجانی دانشگاه تبریز مشخص گردیدند

اؤیرنجى : روز دوشنبه (۹۸/۲/۹) به همت اعضای کانون آزربایجان شناسی دانشگاه تبریز برنامه ” همایش شعر و ادبیات تورکی آزربایجانی  ” در تالار شهید شفایی ساختمان مرکزی دانشگاه تبریز برگزار گردید.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در دانشگاه تبریز ؛ همایش شعر و ادبیات تورکی آزربایجانی که به همت کانون آزربایجان شناسی دانشگاه تبریز ترتیب داده شده بود با مشخص شدن نفرات برتر دیروز به کار خود پایان داد.

این برنامه در دو بخش سخنرانی در مورد ادبیات و مسابقه شعرخوانی تورکی دانشجویان شاعر به اجرا در آمد که بخش مسابقه شعرخوانی  با استقبال کم نظیر دانشجویان مواجه گردید و با ارسال بیش از چهل شعر از سوی دانشجویان همراه بود.

کانون آزربایجان شناسی دانشگاه تبریر ضمن قدردانی و تشکر از تمامی دانشجویانی که اشعار خود را به مسابقه ارسال کرده بودند در مورد نحوه‌ی داوری اشعار توضیحاتی ارائه داده است.

گردانندگان کانون آزربایجان شناسی دانشگاه تبریز در توضیحات خود آورده اند که با توجه به اینکه تعداد اشعار به گونه‌ای بود که با وجود محدویت زمانی امکان شعرخوانی برای همه دانشجویان میسر نمی‌گردید، لذا این کانون با هماهنگی داور مسابقه تصمیم به انتخاب اشعار جهت شعرخوانی در مسابقه گرفت و بعد از شعرخوانی دانشجویان نیز با نظر داور محترم مسابقه نفرات برتر معرفی شد.

اسامی نفرات برتر مسابقه شعرخوانی تورکی به ترتیب زیر اعلام شده است:
نفر اول :  آقای سعید زکی
نفر دوم : خانم دنیز صمدپور
نفر سوم : آقای پیمان دادرس

کانون آزربایجان شناسی دانشگاه تبریز اظهار امیدواری کرده است که با مشارکت و همراهی دانشجویان در راه گسترش و پیشرفت آزربایجان عزیز در زمینه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی گامی استوار بردارد.

بیشتر بخوانید

پخش گسترده پوستر در حمایت از محبوسین سیاسی آزربایجانی توسط فعالین ملی در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی 

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی در بسیاری از شهرهای آزربایجان جنوبی از جمله تبریز ، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *