خانه / اخبار / نماینده اردبیل : کشت و صنعت مغان به قیمت واقعی فروخته نشده است!

نماینده اردبیل : کشت و صنعت مغان به قیمت واقعی فروخته نشده است!

اؤیرنجى: صدیف بدری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل اظهار کرد که واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی باید به صورت کاملاً قانونی انجام گیرد و در خصوص نحوه واگذاری این شرکت نیز دو موضوع مورد توجه مسؤولان و نمایندگان استانی بوده که یکی از آن‌ها اهلیت فرد خریدار و دیگری قیمت‌گذاری این شرکت بوده که مزایده اول به دلیل عدم اهلیت فرد خریدار فسخ شد.

وی افزود: با توجه به بحث جدی بر روی نحوه قیمت‌گذاری این شرکت، کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی تشکیل یافته و بررسی های جدی بر روی این موضوع با جمع آوری مدارک موجود انجام می‌گیرد و در طی ماه‌های آتی نتیجه نهایی این تحقیقات اطلاع رسانی خواهد شد.

عضو هیئت تحقیق و تفحص از نحوه قیمت‌گذاری و واگذاری کشت و صنعت و دامپروری مغان بیان کرد: معارضات موجود در خصوص اراضی کشت و صنعت مغان باید قبل از واگذاری این شرکت به بخش خصوصی مرتفع می‌شد که متاسفانه این موضوع انجام نیافته و هم‌اکنون با چالش مواجه است و امیدواریم با تلاش مسؤولان این مشکل نیز برطرف شود.

بدری همچنین در ادامه گفت: ما هم به قیمت و هم اهلیت این واگذاری ایراداتی را متذکر شدیم و با کنار رفتن خریدار اول معتقدیم در مجموع به قیمت واقعی کشت و صنعت فروخته نشده و در این زمینه گروه تحقیق و تفحص شکل گرفته و کارها را به شکل قانونی پیگیری می‌کند.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری موغان با داشتن اراضی وسیع زراعی، ٢۶٠٠ هکتار باغات مدرن میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از بزرگترین مراکز کشت و صنعت خاورمیانه محسوب می شود.

مسئولان رژیم ایران به بهانه «خصوصی سازی» چوب حراج بر شرکت «کشت و صنعت مغان» زدند و آنرا هزار میلیارد تومان ارزانتر از قیمت پایه فروختند. تاراج این شرکت عظیم، خشم ملت تورک آزربایجان جنوبی را برانگیخت.

بیشتر بخوانید

نخست وزیر پاکستان ؛ در مورد مسئله جامو و کشمیر دولت هند را به فاشیسم متهم نمود!

اؤیرنجى: عمران خان نخست وزیر پاکستان در حساب توئیتر خود تصمیم اخیر هند در مورد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *