خانه / اخبار / نماینده اردبیل : کشت و صنعت مغان به قیمت واقعی فروخته نشده است!

نماینده اردبیل : کشت و صنعت مغان به قیمت واقعی فروخته نشده است!

اؤیرنجى: صدیف بدری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل اظهار کرد که واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی باید به صورت کاملاً قانونی انجام گیرد و در خصوص نحوه واگذاری این شرکت نیز دو موضوع مورد توجه مسؤولان و نمایندگان استانی بوده که یکی از آن‌ها اهلیت فرد خریدار و دیگری قیمت‌گذاری این شرکت بوده که مزایده اول به دلیل عدم اهلیت فرد خریدار فسخ شد.

وی افزود: با توجه به بحث جدی بر روی نحوه قیمت‌گذاری این شرکت، کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی تشکیل یافته و بررسی های جدی بر روی این موضوع با جمع آوری مدارک موجود انجام می‌گیرد و در طی ماه‌های آتی نتیجه نهایی این تحقیقات اطلاع رسانی خواهد شد.

عضو هیئت تحقیق و تفحص از نحوه قیمت‌گذاری و واگذاری کشت و صنعت و دامپروری مغان بیان کرد: معارضات موجود در خصوص اراضی کشت و صنعت مغان باید قبل از واگذاری این شرکت به بخش خصوصی مرتفع می‌شد که متاسفانه این موضوع انجام نیافته و هم‌اکنون با چالش مواجه است و امیدواریم با تلاش مسؤولان این مشکل نیز برطرف شود.

بدری همچنین در ادامه گفت: ما هم به قیمت و هم اهلیت این واگذاری ایراداتی را متذکر شدیم و با کنار رفتن خریدار اول معتقدیم در مجموع به قیمت واقعی کشت و صنعت فروخته نشده و در این زمینه گروه تحقیق و تفحص شکل گرفته و کارها را به شکل قانونی پیگیری می‌کند.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری موغان با داشتن اراضی وسیع زراعی، ٢۶٠٠ هکتار باغات مدرن میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از بزرگترین مراکز کشت و صنعت خاورمیانه محسوب می شود.

مسئولان رژیم ایران به بهانه «خصوصی سازی» چوب حراج بر شرکت «کشت و صنعت مغان» زدند و آنرا هزار میلیارد تومان ارزانتر از قیمت پایه فروختند. تاراج این شرکت عظیم، خشم ملت تورک آزربایجان جنوبی را برانگیخت.

بیشتر بخوانید

دیدار‌ فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل با میثم جولانی پس از آزادی

اؤیرنجى: فعالین ملی آزربایجانی ساکن اردبیل اردبیل شامگاه دیروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹٨ به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *