خانه / اخبار / نماینده اسبق اتحادیه اروپا: فروپاشی سپاه عاملی تعیین‌کننده برای سقوط رژیم ایران است

نماینده اسبق اتحادیه اروپا: فروپاشی سپاه عاملی تعیین‌کننده برای سقوط رژیم ایران است

اؤیرنجى: استروان استیونسون، تحلیلگر سیاسی و نماینده اسبق اتحادیه اروپا، در مقاله‌ای برای وبگاه «اسکاتس‌من» نوشتهسپاه پاسداران را آیت‌الله خمینی، رهبر پیشین انقلاب اسلامی، به مثابه «نسخه اسلامگرایانه» گشتاپو، پلیس مخفیمخوف نازی‌ها، برای گسترش سیاست خشونت‌آمیز و تروریسم در داخل و خارج از مرزهای ایران بنیان گذاشت.

یه گزارش العربیه، به گفته وی، امروزه رژیم اسلامگرا مورد نفرت «هشتاد میلیون ایرانی سرکوب‌شده و فقیر» است، امادو پایه، یکی «ولایت فقیه» و دیگری «سپاه پاسداران»، هنوز هم آن را به هر ترتیبی که شده سر پا نگه داشته‌اند. بااین حال همه می‌دانند که هیچ صندلی نمی‌تواند تنها با دو پایه دوام بیاورد.

قاسم سلیمانی، فرمانده مقتول «نیروی قدس» سپاه، تنها به خامنه‌ای، رهبر ایران پاسخگو بود، و به همین دلیل همبسیاری وی را «دومین فرد قدرتمند» جمهوری اسلامی معرفی می‌کردند. مرگ سلیمانی به طور جدی سپاه را تضعیفو «پایه دوم دیکتاتوری دینی» را متزلزل کرد.

به باور این تحلیلگر، خامنه‌ای می‌داند که سپاه در حال فروپاشی است و از این قضیه وحشت دارد. اکنون دیگر تنها گذرزمان است که تعیین می‌کند سپاه چه موقع فرو می‌پاشد و خامنه‌ای می‌داند که اگر سپاه فرو بریزد، رژیم اسلامگرایانه‌او نیز رفتنی است.

انزجار روزافزون مردم ایران از سپاه نشانه روشنی است که این پایه رژیم در حال فروپاشی است. نفرت مردم ازآخوندها، همراه با فروپاشی سپاه، ناقوس مرگ رژیم ولایت فقیه، که سنگ بنای حکومت بنیادگرای اسلامی را گذاشت،به صدا در خواهد آورد.

با این وجود، استیونسون گوشزد می‌کند که تنها شانس بقای «دیکتاتوری تئوکراتیک متزلزل» این است که کشورهایغربی، به هوای احیای «برجام»، دومرتبه تلاش کنند با رژیم ایران «مماشات» کرده و سپاه را از «فهرست تروریستی» خارج کنند.

این نمایند اسبق اتحادیه اروپا در نهایت تاکید می‌کند که تنها سرنگونی «آخوندهای ظالم» منجر به بازگشت صلح،عدالت و آزادی به مردم ایران خواهد شد؛ و غرب باید از مردم ایران حمایت کامل کند و بداند که فروپاشی سپاه، عاملیتعیین‌کننده برای سقوط رژیم ولایت فقیه است.

بیشتر بخوانید

«سم یونجه در شربت نذری»؛ دلیل مسمومیت ۲۶۰ نفر و جان‌باختن یک کودک

اؤیرنجی: یک هفته پس از انتشار خبر مسموم‌شدن ۲۶۰ نفر از اهالی یک روستا در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *