خانه / اخبار / نهمین روز اعتصاب غذای سیامک میرزایی در بازداشتگاه ۲۰۹ زندان ائوین

نهمین روز اعتصاب غذای سیامک میرزایی در بازداشتگاه ۲۰۹ زندان ائوین

اؤیرنجى: در پی مخالفت مقامات قضایی رژیم ایران با آزادی سیامک میرزایی فعال ملی و سیاسی آزربایجانی علی رغم پایان محکومیت و انتقال وی به بازداشتگاه ۲۰۹ اداره اطلاعات در زندان ائوین، این فعال مدنی از روز دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ دست به اعتصاب غذا زده است و امروز وارد نهمین روز اعتصاب غذای خود در زندان شوونیسم فارس گردیده است. 

گفتنی است که؛ علی رغم آنکه شعبه ۶ دادسرای زندان ائوین برای آقای میرزایی قرار کفالت ۳۰ میلیون تومانی صادر کرده است ، مقامات قضایی از قبول قرار امتناع نموده و مانع آزادی این فعال سیاسی و ملی آزربایجانی می گردند.

سیامک میرزایی در طول دوران محکومیتش سه بار دست به اعتصاب غذا زده است ؛ یکبار در اعتراض به اعلام مفقودی پرونده‌اش که دادگاه بدوی جهت رسیدگی مجدد در دادگاه تجدید نظر حاضر به ارسال آن نمی‌شد ، یکبار همراه با عبدالفتاح سلطانی و چند زندانی دیگر و در اعتراض به نقض حقوق شهروندی و در موردی دیگر -در روز جهانی زبان مادری و در اعتراض به عدم آموزش زبان مادری در مدارس که آن نیز همگام با دیگر زندانیان سیاسی تورک صورت گرفته است.

قابل ذکر است که ؛ سیامک میرزایی ۳ سال پیش و در ۲۳تیرماه ۱۳۹۵ به دلایل نامعلوم در پارس‌آباد مغان بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.
او ماه‌ها پس از بازجویی و نگهداری در سلولهای انفرادی به اتهام “تشکیل جمعیت به قصد برهم زدن امنیت کشور” در شعبه یک دادگاه انقلاب بهارستان طی دادنامه‌ای به ده سال حبس تعزیری و دو سال اقامت اجباری به طبس محکوم شد.

محکومیتی که در دادگاه تجدید نظر به سه سال حبس تعزیری و یک سال اقامت اجباری در طبس تقلیل و از سوی شعبه ۳۵ دیوان عالی کشور مورد تأیید قرار گرفت.

در دادنامه صادره علیه میرزایی :
«اعتقاد به برقراری سیستم فدرالی ، مبارزه جهت انتخابات آزاد و بدون تقلب بر اساس موازین بین‌المللی ، تلاش برای حضور بدون تبعیض زنان ، دفاع از حق آموزش زبان مادری برای همه ملل تحت ستم در ایران و داشتن کتب و مقالاتی در حوزه مطالعاتی اتنیک‌ها در کتابخانه شخصی» از مصادیق جرم برای وی تلقی شده بود.

خاطر نشان می سازیم که ؛ مهندس “سیامک میرزایی” ۳۹ ساله متولد مغان ، دانشجوی محروم از مقطع کارشناسی ارشد سال ۸۹ و از فعالان با سابقه جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی است که پیشتر نیز به پنج سال حبس تعزیری محکوم گشته بود.

بیشتر بخوانید

ویزای ۲۰ دانشجوی ایرانی در یکماه توسط آمریکا لغو گردیده است!

اؤیرنجى : شبکه «ان‌بی‌سی» گزارش داده است که وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روادید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *