پنج شنبه - ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
خانه / اخبار / نگارش شعار و مطالبه آزادی فعالین دربند در مسیر صعود قلعه بابک ؛ لیسانی آزاد اولسون

نگارش شعار و مطالبه آزادی فعالین دربند در مسیر صعود قلعه بابک ؛ لیسانی آزاد اولسون

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی ضمن صعود به قلعه بابک با نگارش شعارهایی بر روی سنگ های مسیر صعود به قلعه خواستار آزادی عباس لسانی فعال ملى_سیاسى سرشناس آزربایجانی گردیدند .

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و استناد از تصاویر منتشره در شبکه های مجازی ؛ فعالین ملی آزربایجانی صعود کننده به قلعه بابک هم راستا با همفکران و مبارزان آزربایجانی در نقاط مختلف آزربایجان جنوبی اقدام به شعارنویسی گسترده با خواست آزادی “عباس لسانی” فعال ملی و سیاسی سرشناس آزربایجانی نمودند.

آقای “عباس لسانی” در ۲۵ دی ماه سال گذشته درحالی که در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز در یک جلسه واخواهی حضور بعمل رسانده بود، بلافاصله پس از اتمام جلسه توسط نیروهای قضایی-امنیتی دستگیر و تحت بازداشت نیروهای امنیتی اردبیل درآمد.

وی از آن زمان تا کنون در زندان اردبیل در وضعیت بلاتکلیفی بسر برده و توسط شعبه معاونت دادستاتی اردبیل نیز با اتهامات سنگینی روبرو شده است.

بازداشت اخیر آقای لسانی به قرائت فعالین مدنی و نهادهای حقوق بشری ” سناریوسازی علیه وی ” تلقی شده و از این رو اعتراضات بسیاری را به دنبال داشته است.

کمپین ویدیوهای ۳۰ ثانیه‌‌ای، شعارهای مداوم هزاران نفری در ورزشگاه‌ها، تجمع در شهرهای اروپایی، دیوار گرافی – دیوار نویسیهای گسترده و چاپ و نصب ده‌ها هزار پوستردر شهرهای مختلف آزربایجان از جمله اقداماتی بوده که در جهت آزادی عباس لسانی صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید

رابرت اوبراین به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا معرفی شد.

اؤیرنجى : دونالد ترامپ ،رابرت اوبراین را به عنوان مشاور امنیتی ملی آمریکا معرفی کرد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *