خانه / آذربایجان / نگاهی گذرا توسط سازمان حقوق بشری “UNITED FOR IRAN” به دو دهه اخیر از روند محاکمه و برخورد با عباس لسانی توسط حاکمیت

نگاهی گذرا توسط سازمان حقوق بشری “UNITED FOR IRAN” به دو دهه اخیر از روند محاکمه و برخورد با عباس لسانی توسط حاکمیت

اؤیرنجى: سازمان حقوق بشری “UNITED FOR IRAN” در  نگاهی گذرا‌ و با تهیه گزارش و همچنین ویدئویی به‌ فعالیت‌ های دو دهه اخیر و همچنین روند محاکمه و برخورد با عباس لسانی فعال سرشناس حرکت ملی آذربایجان توسط حاکمیت و سلسله وقایع و تحلیل حقوقی پرونده آقای لسانی که‌ هم‌ اکنون‌ در‌ بند‌ ۷ «امنیتی» زندان مرکزی اردبیل دوران‌ محکومیت‌ خویش را می گذراند پرداخته است.

IMG_7269

در این‌ گزارش ابتدا بیوگرافی و‌ حوزه‌ فعالیت‌ آقای لسانی چنین‌ آمده‌ است:

عباس لسانی، شاعر، نویسنده و فعال مدنی اردبیلی است. او طی دو دهه گذشته به دلیل فعالیت‌هایش بارها بازداشت و به حبس و تبعید محکوم ‌شده است. او کتابی نیز با عنوان «اؤزگۆرلۆک هارایی» «فریاد آزادی» دارد. این کتاب شامل مجموعه‌ای از مقالات، سخنرانی‌ها، اشعار، مصاحبه‌ها و نامه‌های زندان آقای لسانی است.

سپس به بررسی پرونده‌ ها، بازداشتها، نحوه ی دستگیری، نوع اتهام و‌ محکومیت عباس لسانی فعال سرشناس حرکت ملی آذربایجان بطور مختصر اشاره شده است.

اطلس زندان‌های ایران، یک بانک دادۀ جامع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران است که از طرف سازمان غیرانتفاعی «اتحاد برای ایران» تأسیس شده و اداره می‌شود. اطلس اطلاعات زیر را جمع آوری، اعتبارسنجی و منتشر می کند:

پرونده‌های زندانیان سیاسی و عقیدتی

اطلاعات مربوط به بازداشتگاه‌ها و زندان‌هایی که در آن‌ها این زندانیان نگهداری می‌شوند و شرایط آن زندان‌ها اطلاعات مربوط به دادگاه‌ها و ناقضان حقوق بشری که در قوه قضائیه این زندانیان را محاکمه و محکوم کرده‌اند.

اولین نسخه اطلس در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. در مارس ۲۰۱۶، اطلس محدوده فعالیت و متدولوژی خود را گسترش داد. بدین ترتیب، اطلس فعلی، تنها شامل اطلاعات جمع‌آوری‌شده است.

بیشتر بخوانید

۶۰ دانشجو بازداشت شده‌اند

اؤیرنجى: شورای کانون‌های صنفی دانشجویان دانشگاه‌های تهران اعلام کرده که تجمع شنبه دوم مهر با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *