یکشنبه - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه / اخبار / نیویورک تایمز در مورد برجام آب پاکی را روی دست رژیم ریخت

نیویورک تایمز در مورد برجام آب پاکی را روی دست رژیم ریخت

اؤیرنجى : روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت که در مذاکرات احیای برجام در وین، رژیم ایران از آمریکا تعهد نامه کتبی عدم خروج از توافق درخواست کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، این روزنامه با انتشار مطلبی در زمینه مذاکرات وین برای احیای توافق برجام نوشت: نمایندگان رژیم ایران در این مذاکرات تعهدی کتبی خواسته اند که بر اساس آن هیچ دولتی از جمله آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

یک مقام آمریکایی نیز بیان داشت: خواسته آنها (رژیم ایران) در این زمینه منطقی است اما هیچ دموکراسی‌ای قادر به عملی کردن آن نیست.

نیویورک تایمز نوشت که برجام یک معاهده نیست و به همین دلیل جو بایدن رئیس جمهور کنونی آمریکا نیز مانند باراک اوباما هرگز قادر نخواهد بود دوسوم آرای سنا برای برجام را به دست آورد بنابراین توافق هسته‌ای با رژیم ایران یک توافق اجرایی خواهد بود که هر رئیس جمهوری در آمریکا می‌تواند از آن خارج شود درست مثل کاری که ترامپ انجام داد.

دیپلمات‌های غربی نیز پیشتر اعلام کردند که حکومت ایران در مذاکرات وین به‌دنبال دریافت ضمانت‌هایی است مبنی بر اینکه تجربه خروج آمریکا از برجام در دوران رئیس‌جمهور قبلی آمریکا مجدداً تکرار نخواهد شد.

بیشتر بخوانید

برگزاری جلسه آخرین دفاع سه تن از بازداشت شدگان تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ آزربایجان جنوبی

اؤیرنجى: آخرین جلسه بازپرسی محمد محمودی، فراز معمار آذر و هادی محمدی فعالین ملی مدنی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *