سه شنبه - ۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / واحد درسی زبان تورکی در دانشگاه بناب که به صورت اختیاری ارائه شده بود ،حذف گردید!

واحد درسی زبان تورکی در دانشگاه بناب که به صورت اختیاری ارائه شده بود ،حذف گردید!

اؤیرنجى : دو واحد درسی زبان و ادبیات تورکی آزربایجانی که بعد از تائیدیه ی وزارت علوم و تصویب در شورای آموزشی دانشگاه بناب به صورت اختیاری ارائه شده بود توسط مسئولان جدید این دانشگاه حذف گردید!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از فعالین جنبش دانشجویی آزربایجان جنوبی در دانشگاه بناب ؛  در حالی که درس زبان تورکی با درخواست های مکرر دانشجویان وارد این دانشگاه شده بود و در طول دو ترمی که از ارائه آن می گذشت مورد استقبال شدید دانشجویان واقع میشد با تنگ نظری های مانقوردان جدید این دانشگاه در ترم جاری از لیست دروس انتخابی در سامانه انتخاب واحد این دانشگاه حذف گردید.

فعالین جنبش دانشجویی در دانشگاه بناب افزوده اند که؛ در طول دو ترمی که واحد اختیاری زبان تورکی آزربایجانی در چرخه سیستم آموزشی این دانشگاه قرار گرفته بود با وجود اختیاری بودن به دلیل رغبت زیاد دانشجویان به آموختن زبان مادی خود در اولین دقایق شروع انتخاب واحد ظرفیت آن پر میشد ،ولی اکنون به یکباره و بدون هیچ توضیحی از چارت دروس اختیاری حذف شده است.

دولت فریب و دروغ روحانی که با وعده های ریز و درشت مثل اجرائی کردن اصل پانزده قانون اساسی سرکار آمده بود ،اینک دو واحد درس اختیاری زبان تورکی را هم در دانشگاه هایش برنمی تابد.

حال باید دید که مسئولان دانشگاه بناب در مقابل اعتراض دانشجویان چه واکنشی نشان خواهند داد و سرنوشت درس زبان تورکی در این دانشگاه به چه سرانجامی خواهد رسید.

 

بیشتر بخوانید

جغرافیای زبانی تورکان یکی از بی‌نظیرترین و پهناورترین ها در جهان

تورکان از دیرباز تا کنون دارای تمدنی عظیم بوده‌اند به طوری که امروره پس از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *