خانه / اخبار / وزارت بهداشت ایران: تا ۲ هفته دیگر کرونا رشد افزایشی خواهد یافت

وزارت بهداشت ایران: تا ۲ هفته دیگر کرونا رشد افزایشی خواهد یافت

اؤیرنجی: مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اعلام کرد این کشور تا ۲ هفته دیگر شاهد رشد افزایشی مبتلایان به کرونا خواهد بود.

محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گفت: میزان استفاده از ماسک در دهه اول محرم به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی ۳۲ درصد بوده است.

وی امروز پنجشنبه در مصاحبه با خبرگزاری «ایرنا» همچنین اظهار داشت: با توجه به پیشتازی سویه جدید امیکرون BN5 در ایران و تبدیل شدن به سویه غالب تا ۲ هفته دیگر کرونا رشد افزایشی را طی می‌کند.

فرهادی در ادامه تاکید کرد: برآوردی برای پایان کرونا وجود ندارد و با توجه به اینکه در ماه محرم و اربعین مراسم‌های عزاداری پا برجاست، باید استفاده از ماسک، تهویه مناسب در فضای بسته، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی از سوی همه گروه‌های سنی مورد توجه قرار گیرد.

براساس این گزارش، علت شیوع کرونا در موج هفتم، امیکرون نوع BN5 است که سرعت انتشار ۱۸ برابر بیشتر از کرونای اولیه را دارد. افراد مبتلا به ین سویه باید تا یک هفته خود را قرنطینه کنند و افراد اگر ۶ ماه از آخرین واکسیناسیون آنها گذشته است باید دز یادآور واکسن کرونا را تزریق کنند.

بیشتر بخوانید

۶۰ دانشجو بازداشت شده‌اند

اؤیرنجى: شورای کانون‌های صنفی دانشجویان دانشگاه‌های تهران اعلام کرده که تجمع شنبه دوم مهر با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *