پنج شنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / وزیر انرژی عربستان از کنترل تعادل در بازار نفت توسط ‌کشورش خبر داد
A visitor passes ENOC-branded oil barrels stored at the Emirates National Oil Co. lubricants and grease manufacturing plant in Fujairah, United Arab Emirates, on Monday, March 12, 2012. ENOC, as Dubai's government-owned refiner is known, will expand the plant's capacity to 250,000 tons a year by 2014, it said. Photographer: Gabriela Maj/Bloomberg

وزیر انرژی عربستان از کنترل تعادل در بازار نفت توسط ‌کشورش خبر داد

اؤیرنجى : وزیر انرژی عربستان سعودی می‌گوید این کشور تعادل در بازار نفت را در غیاب صادرات ایران حفظ خواهد کرد.

خالد فالح وزیر انرژی عربستان سعودی روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت با تاکید بر این که کشورش تعادل نفت را در بازارهای جهانی حفظ خواهد کرد افزود: «ما به دقت تحولات بازار نفت را دنبال می‌کنیم و با سایر تولیدکنندگان نفت هماهنگ خواهیم بود تا نسبت به وجود عرضه کافی نفت برای مصرف کنندگان اطمینان حاصل و در عین حال، تعادل بازار جهانی نفت برهم نخورد.»

در حالی که انتظار می‌رفت بعد از تصمیم دولت آمریکا مبنی بر پایان دادن معافیت خرید نفت ایران به چند کشور، قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی با جهش مواجه شود، بهای نفت خام برنت از روز چهارشنبه در بازارهای جهانی با ۴ دهم درصد کاهش به بشکه‌ای ۷۴ دلار و ۲۴ سنت سقوط کرد.

این در حالی است که در ماه‌های اخیر و در پی توافق کشورهای اوپک و غیر اوپک مبنی بر پایین نگه داشتن سطح تولید، قیمت نفت در بازارهای جهانی با افزایش نسبی رو به رو شده بود.

کاخ سفید، روز دوم اردیبهشت در بیانیه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ معافیت‌های خریداران نفت ایران از تحریم‌های آمریکا را که مهلت آنها روز ۲ می (۱۲ اردیبهشت) به‌پایان می‌رسد، تمدید نمی‌کند.

بیشتر بخوانید

پخش گسترده پوستر در حمایت از محبوسین سیاسی آزربایجانی توسط فعالین ملی در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی 

اؤیرنجى : فعالین ملی آزربایجانی در بسیاری از شهرهای آزربایجان جنوبی از جمله تبریز ، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *