یکشنبه - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه / اخبار / وزیر ترابری کانادا مقامات رژیم ایران مسؤل مستقیم مرگ ۱۷۶ انسان بی‌گناه دانست.

وزیر ترابری کانادا مقامات رژیم ایران مسؤل مستقیم مرگ ۱۷۶ انسان بی‌گناه دانست.

اؤیرنجى : وزیر ترابری کانادا در سخنرانی خود در اجلاس آژانس هوایی ملل متحد، ایران را به خاطر ساقط‌کردن هواپیمای اوکراینی قویاً محکوم کرده و خواهان حسابرسی از آن کشور شد.

عمر الغبرا، گفت: «می‌خواهم علناً حکومت ایران را با قوی‌ترین عبارات به خاطر اقداماتی که منجر به کشته‌شدن ۱۷۶ انسان بی‌گناه شد، به خاطر عملکردش در قبال این فاجعه و به خاطر خودداری از پاسخ‌گویی بعد از (واقعه) محکوم کنم…

من بر تعهد مداوم کانادا جهت دستیابی به‌شفافیت، پاسخگویی و عدالت برای قربانیان پرواز پی.اس.۷۵۲ و خانواده‌هایشان تأکید می‌کنم. ایران مسؤل تضمین سلامت پروازهای مدنی در خاکش بوده، (اما) به‌رغم درس‌ها و توصیه‌هایی که از فجایع اخیر ناشی شده، از قبول خطرات عملیات نظامی سرباز زد. آنها همهٔ تدابیر عملی را برای جلوگیری از این فاجعه اجرا نکردند. مقام‌های غیرنظامی و نظامی ایران از طریق تصمیمات و اعمالشان، مستقیماً مسؤل مرگ ۱۷۶انسان بی‌گناه هستند…».

وزیر ترابری کانادا، اضافه کرد: «ایران هم‌چنان از ارائهٔ پاسخ‌های کامل و شفاف، سرباز می‌زند. عزم کانادا هم‌چنان قویاً جزم است تا دریابد که چه اتفاقی افتاد و تضمین کند که مسؤلان ساقط‌کردن (آن هواپیما) مورد حسابرسی قرار گیرند».

بیشتر بخوانید

برگزاری جلسه آخرین دفاع سه تن از بازداشت شدگان تظاهرات ۲ مرداد ۱۴۰۰ آزربایجان جنوبی

اؤیرنجى: آخرین جلسه بازپرسی محمد محمودی، فراز معمار آذر و هادی محمدی فعالین ملی مدنی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *