خانه / اخبار / وزیر خارجه اسرائیل از جلوگیری ترکیه از «طرح ترور گردشگران» تشکر کرد

وزیر خارجه اسرائیل از جلوگیری ترکیه از «طرح ترور گردشگران» تشکر کرد

اؤیرنجی: یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، روز پنج‌شنبه، دوم تیرماه، در نشست مطبوعاتی با همتای ترک خود در آنکارا، جمهوری اسلامی را به «دست داشتن» در برنامه حمله به گردشگران اسرائیلی متهم کرد و از ترکیه برای اقدام علیه این «برنامه» تشکر کرد.

رسانه‌های محلی ترکیه روز پنج‌شنبه از بازداشت اعضای یک گروه هشت نفره خبر دادند که با همکاری نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی قصد «ترور گردشگران اسرائیلی» در استانبول را داشتند.

آن‌ طور که خبرگزاری غیردولتی «اخلاص» گزارش کرده، این هشت نفر که البته «همه از اتباع ایران نیستند، هفته گذشته در حمله به سه خانه در منطقه محبوب بِی‌اغلو در استانبول» بازداشت شدند.

در این گزارش مشخص نشده که این هشت نفر تبعه کدام کشورها هستند، اما برخی از رسانه‌های اسرائیلی نوشته‌اند که پنج تن از آنها ایرانی‌اند.

وزیران خارجه دو کشور روز پنج‌شنبه گفتند که یگان‌های امنیتی ترکیه و اسرائیل از حملات علیه اتباع اسرائیلی در ترکیه جلوگیری کردند.

یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل در نشست مطبوعاتی با همتای ترک خود مولود چاووش‌اغلو در آنکارا از ترکیه به دلیل هماهنگی در این زمینه تلاش‌ها تشکر کرد.

لاپید با استناد به گزارش‌های اطلاعاتی اسرائیل، ایران را متهم کرد که در این حملات برنامه‌ریزی شده «دست داشته است.»

چاووش اوغلو بدون نام بردن از کشور ثالث گفت که ترکیه «تحت هیچ شرایطی» اجازه چنین حوادثی را در خاک خود نخواهد داد. وزیر ترکیه گفت که ترکیه و اسرائیل در رابطه با این تهدید «در تماس نزدیک» بوده‌اند.

 

بیشتر بخوانید

یک پرده از فساد حسین طائب در صنعت پتروشیمی

اؤیرنجى: نقش حسین طائب، رئیس سابق سازمان تروریستی اطلاعات سپاه در چشم‌پوشی از تخلفات و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *