خانه / آذربایجان / وزیر دفاع ترکیه از آغاز ماموریت ارتش این کشور در آذربایجان خبر داد.

وزیر دفاع ترکیه از آغاز ماموریت ارتش این کشور در آذربایجان خبر داد.

اؤیرنجى : وزیر دفاع ترکیه تاکید کرد که برنامه‌ریزی‌ها به اتمام رسیده و نیروهای مسلح کشور به زودی مسئولیت خود را در آزربایجان آغاز خواهند کرد.

به گزارش اؤیرنجى به نقل از آناتولی ؛ خلوصی آکار٬ وزیر دفاع ملی ترکیه امروز شنبه در دیدار از شرکت سهامی صنایع هوانوردی و فضایی ترکیه ” توساش ” اعلام کرد: نیروهای مسلح ترکیه در اسرع وقت مسئولیت خود را در آزربایجان بر عهده خواهند گرفت. فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های نیروی زمینی کشور در این خصوص به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به توافق‌نامه آتش‌بس میان آزربایجان و ارمنستان و استقرار نیروهای ارتش ترکیه در قاراباغ اظهار داشت: “ما در حال گفت‌وگو با روسیه بوده و برای حفاظت و صیانت از کلیه حقوق و منافع برادران و خواهران آزربایجانی خود هر آنچه لازم است٬ انجام می‌دهیم”.

وزیر دفاع ملی ترکیه با اشاره به اظهارات و اتهامات برخی مقامات سیاسی غرب علیه ارتش آزربایجان گفت: “ارتش این کشور اقدامی خلاف قانون بین الملل انجام نداد. حقیقت و ماهیت کاری که انجام داد آزادسازی سرزمین‌های بوده که از ۳۰ سال پیش در اشغال است. همه باید این را بدانند. متهم کردن ارتش آذربایجان به “تخریب و نابودی” واقعا مغرضانه و اشتباه بزرگ است. محافظت از خاک، نجات سرزمین‌های اشغالی یک وظیفه مقدس است. این همان کاری است که ارتش آزربایجان انجام می‌دهد. اما طرف ارمنستان آشکارا مناطق مسکونی و شهرهای آزربایجان را بمباران کرد”.

آکار همچنین با اشاره به اینکه یونان در برابر دست دوستی ترکیه اشتباه‌ترین پاسخ را می‌دهد٬ اظهار داشت: “اقدامات یونان در جزایر که حاکمیت آنها به هیچ وجه به آتن داده نمی‌شود، کاملا نادیده گرفته شده اما مطالعات علمی و فنی ما تحریک‌آمیز خوانده می‌شود. این واقعا رویکرد اشتباه بوده و برازنده حسن همجواری نیست. آنها اشتباه‌ترین پاسخ را به دست دوستی ما می‌دهند. ما طرفدار راه حل‌های سیاسی، گفت‌وگو و روابط خوب همسایگی هستیم. ما حسن نیت خود را در این زمینه نشان داده و انتظار داریم که این موضوع از طرف مقابل درک شود”.

بیشتر بخوانید

الکسی ناوالنی منتقد پوتین هنگام ورود به مسکو بازداشت گردید!

اؤیرنجى : پلیس روسیه، روز یکشنبه ۲۸ دی‌ماه ۹۹ الکسی ناوالنی، منتقد برجسته کرملین را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *