خانه / اخبار / وزیر نژادپرست آموزش و پرورش رژیم ایران استعفاء نمود!

وزیر نژادپرست آموزش و پرورش رژیم ایران استعفاء نمود!

اؤیرنجى ؛ رسانه‌های رژیم ایران خبر از استعفای محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش را منتشر کرده‌اند اما این خبر به‌طور رسمی از سوی دولت تأیید نشده است و در این میان برخی استعفای بطحایی را به دلایل شخصی و برخی دیگر به عدم حمایت دولت از چند خواسته‌ معلمان نسبت داده اند!

به گزارش اؤیرنجى به استناد از خبرگزاری حکومتی تسنیم ؛ روز پنج‌شنبه ۱۶ خرداد یک منبع آگاه در هیئت دولت از استعفای محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش ایران خبر داده است.این منبع آگاه گفته است که استعفای بطحایی در جلسه اخیر هیئت دولت رسماً به حسن روحانی رئیس‌ جمهور رژیم ایران تقدیم شده است.او علت استعفای بطحایی را «دلایل شخصی» عنوان کرد و افزود مشخص نیست که روحانی با استعفای او موافقت کند.

این خبر در چند چند رسانه دیگر نیز منتشر شده و سایت جماران نوشت، یکی از نزدیکان وزیر آموزش و پرورش استعفای بطحائی را تأیید نکرد اما از تکذیب آن نیز خودداری کرد.جماران افزوده است که «ظاهراً تکلیف این موضوع پس از جلسه‌ای در ظهر امروز مشخص می‌شود».
کانال تلگرامی «معلمان عدالت‌خواه» در این‌باره نوشته است: «مستقل از درستی یا نادرستی خبر، فرهنگیان از رفتن وزرای بی‌خاصیت خوشحال می‌شوند اما سئوال این‌جاست که چه کسانی جایگزین می‌شوند؟ از نجفی تا بطحایی به جای برکناری و استعفا به‌خاطر خیانت و ناکارآمدی باید محاکمه شوند.»

محمد بطحایی در سال ۱۳۹۶ به‌عنوان وزیر آموزش و پرورش جایگزین فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی شد. در شهریورماه گذشته طرح استیضاح محمد بطحایی که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفته بود با ۲۰ امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس گردید ،در خردادماه گذشته نیز به دنبال انتشار خبر آزار جنسی چند دانش‌آموز به دست یکی از مسئولان دبیرستان پسرانه‌ای در غرب تهران، شماری از معلمان و فعالان مدنی و صنفی با انتشار نامه‌ای سرگشاده خواستار استعفای وزیر آموزش و پرورش شده بودند.

از زمان روی کار آمدن این وزیر نژادپرست تورک ستیزی و دیگر ستیزی در اعمال ،رفتار و گفتار خود و کارکنان وزارتخانه اش شدتی بیمارگونه به خود گرفته و به گونه ای که این وزیر بیمار و نژادپرست ،چندین ماه پیش در سخنانی نژادپرستانه گفته بود که ؛مدرسه تنها مکان برای یادگیری زبان فارسی برای دانش آموزانی است که در خانه و محله صرفا با زبان مادری صحبت کرده‌اند، است.پیش‌تر نیز این وزیر زبان فارسی را خط قرمز دانسته و گفته بود: آموزش زبان فارسی در تمام مدارس و با هر زبان محلی که دارند خط قرمز آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با واکنش های شدید نسبت به اظهارات نژادپرستانه خود برعلیه تدریس زبان مادری در مدارس گفته بود: طبق گزارش های واصله در برخی از مدارس متون فارسی را به زبان قومی درس می‌دهند در حالی که مدرسه تنها مکان برای یادگیری زبان فارسی برای دانش آموزانی است که در خانه و محله صرفا با زبان مادری صحبت کرده‌اند، است.

وی با بیان مثالی در این خصوص گفته بود: متاسفانه در سر یکی از کلاس‌ها در شهرستانی رفتم و وقتی سوالی درسی از یک دانش‌آموز پرسیدم او متوجه نشد تا آنکه معلمش سوال را به زبان مادری ترجمه و او توانست به سوال پاسخ دهد.
پیش‌تر نیز این وزیر زبان فارسی را خط قرمز دانسته و گفته بود: آموزش زبان فارسی در تمام مدارس و با هر زبان محلی که دارند خط قرمز آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش در سخنان آن دیگری نیز گفته بود: در برخی مناطق مشاهده شده است با زبان محلی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود که این موضوع بسیار خطرناک است زیرا بچه‌ها زبان محلی را در خانواده فرا می‌گیرند پس باید زبان رسمی کشور را در مدرسه بیاموزند.

همچنین معاونان و مدیران ذیربط این وزیر نیز بیماری مسری وی را به وزارتخانه سرایت داده اند و به گونه ای که معاونت آموزش ابتدائی این وزارتخانه یک سال پیش داشتن لهجه و دو زبانگی را در ردیف معلولیت‌ها و بیماری‌هایی قرار داد و افراد لهجه دار را بیمار تلقی و از داشتن شغل معلمی محروم دانست و امسال دوزبانگی را در ردیف معلولیت‌هایی قرار داده که مبتلایان به آن باید همچون سایر معلولان جسمی و ذهنی مورد “سنجش” و “غربالگری” قرار گیرند! و با استعفای این وزیر بیمار و نژادپرستان زیردستش لااقل تا انتخاب وزیر بعدی کودکان آزربایجانی میتوانند از بیم تکلم به زبان مادری و دانستن یک زبان دیگر به نام فارسی و تکلم لهجه دار فارسی نفسی هر چند کوتاه هم که شده به راحتی بکشند.

بیشتر بخوانید

اعتراض به استخدام گسترده طلاب به عنوان دبیر تاریخ و علوم اجتماعی در وزارت آموزش و پرورش رژیم ایران

اؤیرنجى : اعتراض به استخدام گسترده طلاب به عنوان دبیر تاریخ و علوم اجتماعی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *