سه شنبه - ۱ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / وزیر پورشه سواری که در سایه نداشتن شرافت انسانی ؛ خودمالی را به بیماران تجویز می کند! + فایل ویدئویی

وزیر پورشه سواری که در سایه نداشتن شرافت انسانی ؛ خودمالی را به بیماران تجویز می کند! + فایل ویدئویی

اؤیرنجى: اخیرا فایل ویدئویی از پاسخ وزیر بهداشت دولت روحانی به پیرمرد دردمندی که از هزینه‌های بالای فیزیوتراپی گلایه می‌کند با واکنش‌های انتقادی زیادی در فضای مجازی روبه رو شده است.

به گزارش اؤیرنجى ؛ در سفر حسن قاضی زاده، وزیر بهداشت در حکومت اجباری جغرافیای ایران نام، به شهرستان بجستان، پیرمرد بی بضاعتی از اهالی این شهر ،مشکلات خویش پیرامون درمان همسرش را بازگو میکند و میگوید که توان پرداخت هزینه های بالای فیزیوتراپی همسرش را ندارد. درخواست یاری این پیرمرد با تمسخر و پاسخ تحقیرآمیز وزیر میلیاردر و خنده جمع پاچه خواران همراه وی توأم میشود.

صحنه ابتدایی ویدئوی منتشرشده جمعی را نشان می‌دهد که وزیر بهداشت را احاطه کرده‌اند. در میان آنها مردی با لباس چهارخانه سیاه و سفید رو به روی وزیر ایستاده تا از مشکلاتش بگوید. او خطاب به قاضی‌زاده هاشمی می‌گوید: «باور کنید ۶۰ هزار تومن باید بدم برم، ۶۰ هزار تومان باید بدم برگردم برای فیزیوتراپی زنم.»

در این بخش از ویدئو وزیر از او می‌پرسد: «برای فیزیوتراپی؟» و مرد در پاسخ «بله» کوتاهی می‌گوید. همان لحظه وزیر ادامه می‌دهد: «خودت فیزیوتراپی کن دیگه!» مرد ادامه می ‌هد: «من بلد نیستم آخه، من بی‌سواد… .» وزیر صحبتش را قطع می‌کند و می‌گوید: «کاری نداره می‌خوای بمالی دیگه، فقط بمال.» ناگهان مردانی که آنجا ایستاده‌اند، می‌زنند زیر خنده. صدای خنده‌شان برای چند ثانیه صدای وزیر بهداشت و مردی را که با او صحبت می‌کرد در خود می‌بلعد. با قطع شدن صدای خنده حضار مرد ادامه می‌دهد: «۴۰ سال تهران بودم حالا اومدم بجستان.» وزیر بهداشت بار دیگر صحبت‌هایش را قطع می‌کند و می‌گوید: «اگر تهران بودی که اینا رو بلدی دیگه.» باز صدای خنده حضار بلند می‌شود. مرد ادامه می‌دهد: «والا من شاطر نانوایی بودم، بلد نبودیم چی کار کنیم.» باز هم وزیر بهداشت میان حرف‌هایش می‌پرد: «شاطر نانوایی بالاخره زواله که درست می‌کردی، چونه‌گیری می‌کردی، اینم باید بکوبی دیگه.» مرد ادامه می‌دهد: «باور کنید ۶۰ هزار تومن باید بدم برم، ۶۰ هزار تومن باید بدم برگردم. ۴۵ هزارتومن اونجا باید بدم، ۱۶۰ هزار تومن برام تموم میشه.» در این بخش از ویدئو، وزیر بهداشت می‌گوید: «فکر می‌کنی فیزیوتراپی چی کار می‌کنه؟ یک حوله گرم باید بذاری. خودت ببند به پاش کاری نداره.» صدای خنده حضار بار دیگر بلند می‌شود. صدای مردی که با وزیر بهداشت صحبت می‌کرد میان خنده‌ها محو می‌شود. همان لحظه وزیر بهداشت به مرد پشت می‌کند و از او دور می‌شود و دوربین صورت وزیر را که در حال خندیدن است، نشان می‌دهد. مردان خنده‌رو نیز پشت سر او به راه می‌افتند و مرد میان جمعیت گم می‌شود.

اگر مسئولین حکومتی در جغرافیای ایران نام کمی شرافت انسانی داشتند،بیماری را که درمانده از هزینه های درمانی است به باد تمسخر نمی گرفتند،لاکن دزدی هایی که مسئولین در این جغرافیا با تاراج منابع نفتی و ثروث های طبیعی ملل اسیر در این کشور نکبت زده به جیب زده و میلیاردر گردیده اند هیچوقت درمانی بر زخم ها و بیماری های مردم نگردید و حسن قاضی زاده هاشمی به عنوان یکی از وزرای ثروتمند در این جغرافیا که بسیاری از او به عنوان وزیر میلیاردر و یا پورشه سوار یاد می‌کنند نمود بارزی از چپاولگران حکومتی و اصلاح طلب می باشد که خود مالی را به مردم بیمار این کشور تجویز می کند.

 

بیشتر بخوانید

جغرافیای زبانی تورکان یکی از بی‌نظیرترین و پهناورترین ها در جهان

تورکان از دیرباز تا کنون دارای تمدنی عظیم بوده‌اند به طوری که امروره پس از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *