چهارشنبه - ۱ آبان ۱۳۹۸
خانه / اخبار / وضعیت مبهم و نگران کننده موسی ضیاء گرگری و سجاد شهیری ؛ ممانعت از مراجعه و پیگیری خانواده ها

وضعیت مبهم و نگران کننده موسی ضیاء گرگری و سجاد شهیری ؛ ممانعت از مراجعه و پیگیری خانواده ها

اؤیرنجى : با اینکه هفده روز از ربوده شدن آقایان موسی ضیاء گرگری و سجاد شهیری دو فعال ملی آزربایجانی در شهر سولدوز به دست مانقوردان نهادهای امنیتی شوونیسم فارس سپری شده ولی در مراجعه و پیگیری مکرر خانواده های این دو فعال ماموران آنها را از مراجعه و پیگیری پرونده ها به خاطر ممنوع الملاقات عزیزانشان منع نموده اند!

به گزارش اؤیرنجى به نقل از منابع آگاه در حرکت ملی آزربایجان جنوبی و نزدیکان این دو فهال ملی آزربایجانی؛ خانواده آقایان میرموسی ضیاء گرگری و سجاد شهیری علی رغم اینکه هفده روز از بازداشت عزیزانشان سپری شده، اطلاعی از وضعیت سلامت و دلایل دستگیری بستگان خویش ندارند و به خاطر سابقه بیماری به شدن نیز نگران سلامت این فعالین ملی ربوده شده توسط نهادهای امنیتی شوونیسم فارس می باشند.

نزدیکان این دو فعال ملی آزربایجانی در مراجعه به نهادهای امنیتی و قضایی شهر سولدوز(نقده) مطلع شده اند که آقایان ضیاء گرگری و شهیری به بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان اورمیه منتقل شده اند و پس از مراجعه به اورمیه مسئولین اداره اطلاعات به خانواده گفته اند که به دلیل ممنوع الملاقاتی این دو بازداشتی مراجعه نکنید و پس از اتمام مراحل بازجویی از وضعیتشان اطلاع خواهید یافت.

قابل ذکر است که ؛ وضعیت جسمانی موسی ضیاء گرگری یکی از بازداشت شدگان به علت بیماری شدید دیابت و ناراحتی قلبی که نیازمند مصرف دایمی دارو است باعث نگرانی خانواده و نزدیکان این فعال شده است.

خاطر نشان می سازیم که؛ این دو فعال ملی آزربایجانی روز ۱ تیر ۱۳۹۸ به فاصله چند ساعت از هم در شهر سولدوز بازداشت شده اند و به اداره اطلاعات شهرستان اورمیه منتقل گردیده اند.

 

بیشتر بخوانید

دیدار حساس امروز اردوغان و پوتین! / حسن راشدی 

امروز سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ( ۲۲ اکتبر ۲۰۱۹) ساعت ۲۲، زمان تعلیق عملیات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *