خبر فوری
خانه / اخبار / ولکان بوزکر ؛ آغاز به کار اولین تورکیه ای و رئیس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل از امروز

ولکان بوزکر ؛ آغاز به کار اولین تورکیه ای و رئیس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل از امروز

اؤیرنجى : وزیر پیشین امور اتحادیه اروپا و مذاکره‌کننده ارشد ترکیه امروز به‌عنوان رئیس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، کار خود را آغاز می‌کند.

ولکان بوزکر، وزیر پیشین امور اتحادیه اروپا و مذاکره‌کننده ارشد ترکیه امروز به‌عنوان رئیس دوره‌ای هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، کار خود را آغاز می‌کند.

تیجانی محمد بنده، رئیس هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل امروز طی مراسمی که در مقر اصلی این سازمان برگزار می‌شود، این مسئولیت را به بوزکر واگذار خواهد کرد.

بوزکر اولین کسی است که از ترکیه به عنوان رئیس مجمع عمومی سازمان ملل انتخاب شده و تا سپتامبر سال ۲۰۲۱ این مسئولیت را برعهده خواهد داشت.

مدیریت جلسات مجمع و تنظیم عملکرد آن از جمله وظایف رئیس مجمع عمومی سازمان ملل به شمار می‌رود. مجمع عمومی همچنین هر ساله بودجه سازمان ملل را تعیین و کنترل می کند.

جلسات مجمع عمومی که همه ساله در ماه سپتامبر با شرکت رهبران جهان در مقر سازمان ملل متحد برگزار می‌شود، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به‌صورت آنلاین ترتیب داده خواهد شد.

سران کشورها از طریق پیام ویدئویی در نشست‌هایی که از ۲۲ سپتامبر آغاز می‌شود، شرکت می‌کنند.

گفتنی است رای‌گیری انتخاب رئیس مجمع عمومی سازمان ملل ۱۷ ژوئن ۲۰۲۰ با شرکت ۱۹۲ کشور از کل ۱۹۳ عضو این سازمان از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ به وقت محلی آمریکا در مقر مجمع برگزار شد.

ولکان بوزکر، وزیر پیشین امور اتحادیه اروپا و مذاکره‌کننده ارشد ترکیه نیز که تنها نامزد این رای‌گیری بود، با کسب آرای موافق از ۱۷۸ کشور به عنوان رئیس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی این سازمان انتخاب شد. درحالی که ۳ رای باطل اعلام شد، ۱۱ کشور نیز رای ممتنع دادند.

بیشتر بخوانید

اعتراض نوری المالکی به یادداشت توهین آمیز نماینده خامنه ای در کیهان بر علیه آیت الله سیستانی!

اؤیرنجى : نوری المالکی، نخست وزیر اسبق و دبیرکل حزب الدعوه عراق، یادداشت نماینده علی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *