خانه / اخبار / ویروس کرونا در چین ؛ آمار قربانیان به ۱۱۱۴ نفر رسید!

ویروس کرونا در چین ؛ آمار قربانیان به ۱۱۱۴ نفر رسید!

 

اؤیرنجى : در چین طی ۲۴ ساعت اخیر ۹۷ تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند و شمار قربانیان این بیماری در این کشور به ۱۱۱۴ نفر افزایش یافت.

کمیسیون بهداشت ملی چین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۷ تن دیگر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا (۲۰۱۹-nVoC) جان خود را از دست داده اند و شمار قربانیان این بیماری نیز به ۱۱۱۴ نفر افزایش یافته است.

بر اساس این بیانیه، تعداد مبتلایان به این ویروس ۴۴ هزار و ۶۵۳ نفر اعلام شد که وضعیت ۸ هزار ۲۰۴ نفر از این افراد وخیم است. تعداد افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا نیز ۲۱ هزار و ۶۷۵ نفر اعلام شد.

این در حالی است که تعداد افراد تحت مراقبت به ۱۸۵ هزار و ۳۷ نفر رسیده است.

گفتنی است ویروس جدید کرونا (۲۰۱۹-nVoC) برای اولین بار ۱۲ دسامبر در شهر ووهان چین شناسایی شد. کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در ۳۱ دسامبر، اعلام کرد که ۲۷ نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این “بیماری مرموز” مبتلا شده و این بازار بسته شده است. ویروس کرونا در بیشتر شهرهای چین مشاهده شد. دولت چین به منظور پیشگیری از گسترش آن حمل و نقل عمومی در ۱۳ شهر را موقتا متوقف کرد.

همچنین تعداد زیادی از مراکز توریستی مانند اماکن تاریخی و موزه‌ها در پکن نیز به روی گردشگران بسته شده است. وزارت دارایی چین پیشتر اعلام کرد که ۱۴۴ میلیون دلار برای پیشگیری از شیوع این ویروس اختصاص داده است.

– ویروس کرونا

علائم این ویروس ۸۰ درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. در حالی که اولین علائم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است. مقامات چینی از شهروندان این کشور خواسته‌اند از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند. این ویروس از طریق مسافران به خارج از چین نیز سرایت و نگرانی‌هایی را در سراسر جهان ایجاد کرده‌ است.

بیشتر بخوانید

مخترع آزربایجانی اهل سولدوز ،خودرویی با سوخت آبی را به حرکت در آورد!

اؤیرنجى : دکتر عباس بوستانچی” مخترع و مبتکر آذربایجانی اهل محمدیار سولدوز که اکنون ساکن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *