چهارشنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۸
خبر فوری
خانه / اخبار / پاداش ۱۵ میلیون دلاری آمریکا برای متوقف نمودن کمک مالی به تروریستها!

پاداش ۱۵ میلیون دلاری آمریکا برای متوقف نمودن کمک مالی به تروریستها!

اؤیرنجى : برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با اقدامی متفاوت از پاداش ۱۵میلیون دلاری آمریکا توقف مالی تروریستها نام برد.

وی گفت به هر کسی که به متوقف کردن عملیات مالی سپاه تروریستی پاسداران و نیروی قدس کمک کند، ۱۵میلیون دلار جایزه میدهد.

هوک که در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۴ سپتامبر۲۰۱۹ سخن میگفت افزود:امروز دولت آمریکا فشارحداکثری مان علیه رژیم ایران را تشدید می کند.

اول اینکه؛ ما یک پاداش ۱۵میلیون دلاری را برای هر کسی که به ما کمک کند عملیات مالی سپاه پاسداران و نیروی قدس را متوقف کنیم تعیین کرده ایم.

این پیشنهاد به برنامه دادگستری[بخش قضایی] وزارت خارجه داده شده است که به فرد، این مشوق را می دهد تا با آمریکا کار کند تا تروریستها را به پای میز عدالت بیاورد و از اعمال تروریستی در سطح جهان جلوگیری نماید.

پاداش برای عدالت مبلغ بیش از ۱۵۰میلیون دلار برای بیش از ۱۰۰نفر تعیین شده است که ما به ازای اطلاعاتی است که از اعمال تروریستی جلوگیری می کند یا افراد را به پای میز عدالت می آورد.

شعار این برنامه «تروریستها را متوقف کنید و جان انسانها را نجات دهید» است.

اعلان امروز یک اقدام تاریخی است و این اولین بار است که آمریکا برای کسب اطلاعات پاداش تعیین کرده است که موجب متوقف شدن عملیات مالی نهادهای دولتی می شود.

ما این گام را به این دلیل برداشته ایم که سپاه تروریستی پاسداران رژیم ایران بیشتر از اینکه یک نهاد دولتی باشد مانند یک سازمان تروریستی عمل کرده است.

سپاه پاسداران و نیروی قدس در آوریل بعنوان نیروی خارجی تروریستی نامگذاری شده اند و در همان قسمتی نامگذاری شده اند که خیلی از گروههای تروریستی که فعالانه از آنها حمایت می کنند مانند حزب الله و حماس قرار گرفته اند.

سپاه پاسداران سازمانهای نیابتی را در سراسر خاورمیانه تعلیم میدهد و تامین مالی می کند و تجهیز می نماید. رژیم ایران به این گروهها نیاز دارد تا با آنها انقلاب این رژیم را گسترش بدهد و هرج و مرج و آشوب بکارد و خشونتهای فرقه یی ایجاد کند.

ما از هر اهرم دیپلوماتیک و اقتصادی استفاده می کنیم تا این فعالیتها را متوقف نماییم.

علاوه بر اعلان این پاداش به افراد تا ۱۵میلیون دلار علیه سپاه پاسداران و نیروی قدس، ایالات متحده امروز همچنین اقداماتی سریع و فراگیر علیه یک شبکه نفتی سپاه پاسداران و نیروی قدس(کیو-اف) برای ترور انجام داده است.

سپاه پاسداران طی چند ماه گذشته یک شبکه نفتی قاچاق را اداره می کرده است که تاکنون صدها میلیون دلار نفت قاچاق را منتقل کرده است. این پول سپس برای تامین مالی ترور استفاده می شود.

در ماههای اخیر این شبکه نفتی بیش از ۱۲نفتکش برای صدور حدود ۱۰میلیون بشکه نفت خام استفاده کرده است که عمدتا به سوریه فرستاده می شود تا از اسد حمایت کنند.

این محموله ها به قیمت بیش از نیم میلیارد دلار فروخته شدند.

خزانه داری امروز بیش از ۲۵نهاد و ۱۱شخص و ۱۲کشتی که در این شبکه دست داشتند را نامگذاری کرد.

بیشتر بخوانید

کاظم صفابخش ؛ دومین جشن تولد فعال ملی آزربایجانی در زندان اوین

  اؤیرنجى : کاظم صفابخش فعال ملی آزربایجانی امروز به مورخه ۱ بهمن ۱۳۹۸ به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *